Pienińscy kajakarze pokazali klasę

Fot. mat.prasowe 2017.06.06 06:52 / news / czytano 2938 / opinie 0

Górale piszą historię. Podczas Mistrzostw Europy w słoweńskim Tacen w K1 po złoto sięgnął Mateusz Polaczyk, srebro zdobył Dariusz Popiela, a w C2 bracia Filip i Andrzej Brzezińscy popłynęli też po srebro. Do tego srebro w drużynie wywalczyli kanadyjkarze w C2 i brąz również w drużynie, kajakarze.

Miniona sobota była polskim dniem w Tacen. Mateusz Polaczyk popłynął świetnie oba przejazdy. Błędów się nie ustrzegł. Ale nie ustrzegli się ich też rywale. Wspaniałe było to, że po piętach deptał mu Darek Popiela. Na nich obu naciskał jeszcze brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro Czech Jiri Prskavec.  Ostatecznie na pierwszym stopniu podium stanął Mateusz, na drugim Darek, a Jiri Prskavec był trzeci.

Fajnie, że tytuł ME w końcu został wywalczony przez biało-czarownych i to w pięknym stylu. Do mojej kolekcji brakowało indywidualnego medalu z ME tak, że złoto cieszy niesamowicie. Jeśli chodzi o przejazdy, to do każdego można by się doczepić i były drobne błędy. Na plus oceniam to, że z każdym przejazdem potrafiłem coś poprawić. Finałowy przejazd, pomimo słabego skoku, opanowałem i jechałem zgodnie z założeniami, bez gonienia na siłę, bo na tym torze, to często się nie sprawdza – mówi nowy Mistrz Europy.

Filip i Andrzej Brzezińscy nie chcieli być gorsi od swoich kolegów i nie byli. Od początku walczyli w konkurencji kanadyjkowej dwójki i wywalczyli srebro. Na drodze do złota stanęli im Francuzi: Pierre Picco i Hugo Biso.  Ale to i tak świetny wynik „osady braci”, pływającej ze sobą od dawna.

Tak naprawdę to stres i ranga zawodów zmotywowała nas do działania. W finale był spokój i od początku wszystko układało się po naszej myśli, robiliśmy wszystko według założeń i myślę, że pomimo drobnych błędów, przejazd był bardzo udany. Na mecie w pierwszym momencie nie byłem zadowolony, bo po spłynięciu byliśmy drudzy, ale gdy wszyscy ukończyli swoje przejazdy, wszystko było jasne. Cieszę się z naszego sukcesu i czuje się w sumie normalnie. Kolejny medal, tyle, że w seniorach – powiedział Andrzej Brzeziński.


Autor: Oprac.red.
Źródło: pzkaj.pl
Zdjęcia: mat.prasowe
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij