Puchar burmistrza pojechał do Ochotnicy

Fot. Wojciech Niezgoda 2014.07.07 19:29 / news / czytano 4881 / opinie 2

W niedzielę na boisku KS Jarmuta Szczawnica rozegrano VIII Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica.

Turniej otworzył szczawnicki radny Jacek Śliwiński, który przywitał przybyłe drużyny KS Gorc Ochotnica, KS Łapsze Niżne, SKS Sokolica Krościenko, KS Jarmuta Kolex Szczawnica oraz kibiców i sympatyków piłki nożnej. W I półfinale Gorc zmierzył się z KS Łapsze Niżne. Po szybkim meczu piłkarze z Ochotnicy wygrali 2:0 po bramkach Mateusza Polaka oraz Rafała Ziemianka i awansowali do finału. W II półfinale Jarmuta Kolex pokonała drużynę Sokolica Krościenko 3:1. Zdobywcami bramek dla Jarmuty był Wojciech Wiercioch - 2 bramki oraz Krzysztof Ciesielka - 1 bramka, natomiast dla Sokolicy punktował Marcin Bobak.

Po meczach półfinałowych nastąpił pokaz ewolucji sztuczek piłkarsko-żonglerskich z udziałem członków grupy Be Freestyle w tym najlepszego zawodnika Freestyle Football na świecie – Szymona Skalskiego. Różnorodność zaprezentowanych stylów tj. triki wykonywane na stojąco za pomocą nóg, triki wykonywane za pomocą głowy, barków czy karku, triki wykonywane w pozycji siedzącej oraz triki wykonywane na ziemi była wystarczającą zachętą dla młodych adeptów piłkarskiego sportu, do udziału w całodniowych warsztatach prowadzonych przez animatorów Freestyle Football.

Kolejnym, widowiskowym punktem turnieju był pokaz motorowy w wykonaniu szczawnickiego Motorowego Klubu Sportowego „Moto Pasja”. Kilkunastominutowe pokazy z mrożącym krew w żyłach podjazdem pod bardzo strome, prawie pionowe wzniesienie dostarczyło rzeszy widzów wielu emocji. 

Po raz pierwszy w tegorocznej edycji turnieju rozegrany został mecz towarzyski pomiędzy Oldboyami ze Szczawnicy a Oldboyami z Krościenka n/D, którzy pokonali gospodarzy 2:0. Ponadto przeprowadzony został konkurs rzutów karnych na bramkę, w której stanął Burmistrz Szczawnicy - Grzegorz Niezgoda.

O III miejsce grali Sokolica i KS Łapsze Niżne. Sokolica po bramkach zdobytych przez Macieja Wybrańca oraz Michała Gawędę wygrała 2:0. Mecz poprzedziły gratulacje i wręczenie pucharu przez Niezgodę piłkarzom z Łapsz Niżnych za awans do A klasy w sezonie 2013/2014. 

W wielkim finale Gorc spotkała się z zespołem Jarmutą. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Zdobywcą bramki dla Gorc Ochotnica został Mateusz Polak natomiast dla KS Jarmuta Kolex - Krzysztof Ciesielka. W zarządzonych przez sędziego rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z drużyny Gorc Ochotnica wygrywając z Jarmutą 4:3. Mecz finałowy poprzedzony został gratulacjami Burmistrza dla KS Gorc Ochotnica za awans do A klasy w sezonie 2013/2014 oraz dla zespołu KS Jarmuta Kolex, który za zdobyty w sezonie 2013/2014 tytuł Mistrza Podhalańskiej Klasy A otrzymał okolicznościową paterę.

Laureaci tegorocznej edycji turnieju piłkarskiego - klub sportowy Gorc Ochotnica, oprócz pamiątkowego pucharu, otrzymali z rąk szczawnickiego Burmistrza dyplom oraz symboliczny czek na kwotę 1.000,00 zł. Drużyna Klubu Sportowego Jarmuta Kolex, która zajęła II miejsce odebrała puchar, dyplom oraz czek na kwotę 600,00 zł natomiast piłkarze z Klubu Sportowego Sokolica Krościenko otrzymali oprócz pucharu i okolicznościowego dyplomu czek na kwotę 400,00 zł. Klub Sportowy Łapsze Niżne za zajęcie IV miejsca w rozgrywkach, uhonorowany został dyplomem pamiątkowym.

Klubowi Sportowemu Gorc Ochotnica wręczony został „Puchar Przechodni Prezesa Klubu Sportowego Jarmuta” wykonany przez miejscowego artystę Pana Henryka Zachwieję.

Oprócz nagrodzonych zwycięskich drużyn, Grzegorz Niezgoda wręczył również wyróżnienie dla najlepszego bramkarza turnieju, którym został przedstawiciel klubu Jarmuta Kolex Szczawnica – Jakub Bobak oraz wyróżnienie dla najlepszego pilarza turnieju – Mateusza Polaka z Klubu Sportowego Gorc Ochotnica. 

Podczas turnieju przeprowadzono loterię fantową, z której dochód został przekazany na cele statutowe KS Jarmuta Kolex. 
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Wojciech Niezgoda
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

nemo2014.07.09 06:07
4 drużyny w turnieju -z czego 3 w tym roku uzyskały awans w lidze - sokolica na doczepkę do turnieju żeby był kontrast (miał być chłopak do bicia) Środek B klasy Sookolicy - bo po co komu lepiej jak twierdzą w klubie.
sokolican2014.07.07 23:07
A gdzie Prezes Sokolicy!!! cały czas schowany nie reprezentujący klubu którego nie powinien reprezentować Wstyd i jeszcze raz wstyd dla całego klubu Pani Orkisz!!! Wojtek sie przewraca!!!!!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij