Rafał Komorek z Krościenka zagra w drugoligowym klubie

Fot. 2013.07.15 21:29 / news / czytano 4702 / opinie 2

Rafał Komorek opuścił Lubań Maniowy po dziesięciu latach gry. 27-letni napastnik od nowego sezonu będzie grał dla drugoligowej Limanovii.

Wychowanek SKS Sokolica Krościenko n/D zdecydował się na ten klub, mimo iż miał również ofertę z pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. Rafał Komorek powiedział Maciejowi Zubkowi, dziennikarzowi sportowemu z podhaleregion.pl: - Obie propozycje były bardzo kuszące. W Puszczy byłem na rozmowach. Rozmawiałem i z działaczami, i z trenerem Dariuszem Wójtowiczem. Byłem dogadany, miałem kilka dni aby się określić. Równocześnie pojawiła się jednak propozycja z Limanowej. Przyznam, że miałem spory zgryz. Wybrałem Limanovie z kilku powodów. Przede wszystkim znam większość zawodników z tego zespołu, co wiadomo, że ma duże znaczenie w procesie aklimatyzacji. Ponadto Limanowa jest zdecydowanie bliżej mojej rodzinnej miejscowości, dzięki czemu nie będę musiał zmieniać miejsca zamieszkania.

– Przede wszystkim zależy mi na tym, aby wywalczyć miejsce w podstawowym składzie. To nie będzie łatwe, bowiem konkurencja w drużynie jest olbrzymia. Na obozie w Dębicy jest 25 zawodników. Trener Siekliński widzi mnie w roli jednego z dwójki napastników. Co prawda nie jest to pozycja w której czuje się najlepiej, ale decyzję szkoleniowca zaakceptuje i będę chciał wywiązać się ze swoich zadań jak najlepiej. Wszystkie warunki mam już uzgodnione. Pozostaje już tylko złożyć podpis na umowie, co wykonam zapewne po powrocie z obozu – podkreślił były zawodnik Lubania Maniowy.

Komorek strzelił już pierwszą bramkę dla nowego zespołu i to nie byle komu, bo Wiśle Kraków. Limanowia wygrała 2:1 a zawodnik z Krościenka n/D doprowadził do stanu 1:1. Nieznana jest jeszcze przyszłość dwóch pozostałych wychowanków Sokolicy grających dla Lubania Maniowy Krzysztofa Czubiaka i Rafała Hałgasa.
Autor: Oprac. red.
Źródło: www.podhaleregion.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Kibic 22013.07.18 16:07
No niestety nie da się ukryć, że Sokolica ma fajne zaplecze, ale jakoś niezadbane i gra w śmiesznej B klasie :(
kibic2013.07.18 12:07
W Maniowach grało w sumie 9 wychowanków Sokolicy/Kucharczyk,Zając,Pietrzak,Kurnyta,Darlewski,Komorek,Hałgas,Czubiak,Bobak/Sokolica mogłaby być potegą na Podhalu ale nikomu na tym nie zalezy na czele z Prezesem Bobakiem który ma w **** krościeńską piłkę!!!!!!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij