Reprezentanci Ochotnicy Wicemistrzami Polski

Fot. Arch. klubu 2016.05.10 10:42 / news / czytano 2870 / opinie 0

Podczas ogólnopolskiego finału XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zaprezentowały się 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Srebrny medal wywalczyli chłopcy z MUKS Halny Kamienica.

Wielki Finał został rozstrzygnięty na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Wicemistrzem Polski w kategorii U-12 została drużyna z województwa małopolskiego - MUKS HALNY Kamienica, w której grają chłopcy z Ochotnicy. Finały odbyły się  2 maja, na kilka godzin przed szlagierowym starciem Legii Warszawa z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski.

Należy podkreślić, że w drużynie Halnego Kamienica wystąpiło w finałach 4 zawodników z Gminy Ochotnica Dolna: Andrzej Sikora z Ochotnicy Górnej, Hubert Gurgul i Szymon Konopka z Ochotnicy Dolnej oraz Hubert Michałczak z Tylmanowej. W składzie na finał wojewódzki i krajowy przewidziany był także Jakub Ligęza z Ochotnicy Dolnej. Niestety, kontuzja odniesiona na ostatnim treningu przed finałami uniemożliwiła mu grę w tej najważniejszej - w roku bieżącym, dla Halnego imprezie.  Niemniej jednak Kuba dzielnie kibicował chłopakom podczas rozgrywek na Stadionie Narodowym i wspierał ich głośnym dopingiem.

MECZ FINAŁOWY

MUKS Halny Kamienica (Małopolskie) - SSP 4 Iława (Warmińsko-Mazurskie) - 1:1 br. Andrzej Sikora  -  karne ( 1 : 3 br. M. Kutwa)

Na stronie klubu czytamy: „ Dziękuję Państwu M. M. Kutwa którzy byli przy drużynie podczas pobytu w Warszawie oraz tym rodzicom którzy przyjechali nas dopingować z prezesem Feliksem Piwowarem na czele,  tym którzy nas dopingowali przed telewizorami. Dziękujemy za SMS oraz e-maile z gratulacjami i podziękowaniami za grę i promocję na całą Polskę Gminy Kamienica.

Dziękuję wszystkim rodzicom, sponsorom, władzom Gmin Kamienica, Łącko, Ochotnica z których to dzieci uczęszczają na zajęcia piłkarskie i którzy nam pomagają w różny sposób. Dzięki waszej pomocy nasi młodzi zawodnicy mogą się rozwijać piłkarsko i przeżywać takie przygody.

Nasi zawodnicy przeżyli niesamowitą przygodę piłkarską. W 2014 r. w XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zajęli w Warszawie III m. W 2015r. w finale Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera RP w Warszawie zajęli  I m. Teraz mieli możliwość trenować i zagrać na Stadionie Narodowym, poznać wspaniałych piłkarzy, reprezentantów polski może między nimi są następcy Nawałki, Bońka, Majewskiego”.

Skład Drużyny MUKS HALNY Kamienica : Damian Zbozień, Mariusz Kutwa, Dominik Faltyn, Andrzej Sikora, Michał Bolsęga, Kacper Czepielik, Wojciech Urbański, Mateusz Czech, Hubert Michałczak, Przemysław Kosiba, Szymon Konopka, Hubert Gurgul.

Klasyfikacja Generalna Finału Ogólnopolskiego XVI edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

U-12 CHŁOPCY

    WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SSP 4 Iława)
    MAŁOPOLSKIE (MUKS Halny Kamienica)
    ZACHODNIOPOM. (SP 51 Szczecin)
    ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)
    ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP 1 Ostrowiec Św.)
    MAZOWIECKIE (SP 1 Ząbki)
    PODLASKIE (SP 5 Białystok)
    POMORSKIE (SP Luzino)
    PODKARPACKIE (NSPMS Mielec)
    OPOLSKIE (UKS FA Opole U12)
    DOLNOŚLĄSKIE (SP 6 Świdnica)
    ŚLĄSKIE (SP 13 Żory)
    WIELKOPOLSKIE (SP 8 Kalisz)
    LUBELSKIE (Bobry Łęczna)
    KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 3 Wąbrzeźno)
    LUBUSKIE (SP 1 Rzepin)
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. klubu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij