Siedem medali młodych kajakarzy

Fot. 2013.09.12 21:14 / news / czytano 2499 / opinie 0

Młodzi kajakarze górscy zdobyli siedem medali, jeden złoty i po trzy krążki w kolorach srebrnym i brązowym.

Na torze w Drzewicy rozegrane zostały mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w ramach XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Złoty medal wywalczyła Ewa Hurkała (Pieniny Szczawnica) w kanadyjkach jedynkach juniorek. W tejże konkurencji tuż za podium uplasowała się jej koleżanka klubowa Izabela Węgrzyn, która z kolei w kajakowej jedynce znalazła się na drugiej pozycji.

Wśród juniorów młodszych w K-1 medal z tego samego koloru wywalczył Jakub Brzeziński, a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Majerczak (Pieniny Szczawnica). Ten ostatni był piąty w C-1.

Brązowy medal w K-1 w juniorkach młodszych wywalczyła reprezentantka Spływu Sromowce Wyżne, Kamila Chmiel. Dorobek podhalańczyków uzupełnił junior tego klubu, Adam Kozub w kanadyjce jedynce.
 
Autor: Stefan Leśniowski / Oprac. red.
Źródło: sportowepodhale.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij