Trener kadry kajakarzy górskich odwołany ze stanowiska

Fot. 2013.10.01 12:41 / news / czytano 2487 / opinie 0

Władze związku zapowiadają nowe podejście do przygotowań. Zarząd Polskiego Związku Kajakowego przegłosował to, o czym w środowisku mówiło się już od kilku tygodni. 

Sztab szkoleniowy kadry w slalomie -  kajakarstwie górskim, z trenerem reprezentacji Januszem Żyłką-Żebrackim zakończył pracę. Następców na razie nie ma.  - Do końca października chcemy opracować plan szkoleniowy, a do końca roku wybrać nowego trenera. Szukamy kandydatów w kraju, bo jest to stanowisko, które wiąże się chociażby z duża liczbą dokumentacji, co byłoby trudne dla kogoś z zagranicy - mówi prezes związku Józef Bejnarowicz. Żyłka-Żebracki naraził się działaczom PZKaj m.in. decyzjami odnośnie składu na drugą część bieżącego sezonu.

 
Przed mistrzostwami świata nie widział w nim Mateusza Polaczyka, który ostatecznie zdobył na tej imprezie brązowy medal. Trener tłumaczył się regulaminem kwalifikacji, ale później władze PZKaj zdecydowały się ten dokument zignorować. Poza tym głośno było o konfliktach z częścią zawodników szkoleniowca ze Szczawnicy, choć on sam zaprzecza, by był to duży problem. Związek zapowiada lepszy nadzór nad przygotowaniami do najważniejszych imprez, w tym np. niezapowiedziane kontrole na zgrupowaniach.
 
Będzie to dotyczyło także klasycznej odmiany kajakarstwa. Całą reprezentacją będzie teraz zajmował się Michał Brzuchalski. Ostatnio nie był on odpowiedzialny za wszystkich zawodników, bo grupę 200-metrowców prowadził Mariusz Słowiński. - Nie możemy marnować czasu, igrzyska w Rio de Janeiro już za trzy lata - zauważa Bejnarowicz.
 
O zdaniu trenera na temat jego konfliktu z kadrowiczami można przeczytać w artykule pt. "Trener kadry kajakarzy Janusz Żebracki o publikacjach prasowych na swój temat" z dnia 26. września br.

 

Autor: Oprac. red.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij