Uczniowie szkół ścigali się na nartach

Fot. AS 2016.02.06 21:47 / news / czytano 4497 / opinie 0

W piątek 5. lutego w Jaworkach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ośrodka Sportowego Szczawnica.

Zawody, w których rywalizowali ze sobą uczniowie okolicznych szkół zorganizowano pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. Uczniowie startowali z podziałem na kategorie wiekowe. Osobno chłopcy i dziewczęta. Każdy z uczestników w dwóch przejazdach mierzył się trasą o długości 525 metrów. Prowadzącym zawody był Józef Dyda. Sędziował Lucjan Malinowski. Sponsorami imprezy byli Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy i Arena Narciarska Jaworki, zaś współorganizatorem Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, którego dyrektor Tadeusz Watycha był podczas zawodów cały czas obecny.

- Cieszę się widząc tyle najmłodszych dzieci, które startują w zawodach. Widzę w was potencjał – mówił komentator zawodów Józef Dyda, jednocześnie wyrażając życzenie, aby ta frekwencja utrzymywała się też wśród starszych uczniów biorących udział w tego typu zawodach.

Z kolei burmistrz Grzegorz Niezgoda podziękował organizatorom w tym Lucjanowi Malinowskiemu i Ryszardowi Barnasiowi za (jak to ujął) „Zorganizowanie zimy w Jaworkach”. Jak wiadomo, śniegu w tym roku jak na lekarstwo, a w Jaworkach warunki dopisały.

Startującym w zawodach uczniom szkół podstawowych i gimnazjalistom ze Szczawnicy, Jaworek, Szlachtowej, Krościenka nad Dunajcem a nawet z Tylmanowej kibicowali ich nauczyciele w tym m.in. Elżbieta Wójcik, Jacek Piotrowski, Robert Smolarski, Monika Hurkała.

Wyniki zawodów

Dziewczęta kl. I-IV1. Słowik Paulina 2. Kołodziejska Klara 3. Macanowicz Aleksandra 4. Wolska Anita 5. Mastalska Emilia

Chłopcy kl. I-IV1. Bochniak Maksymilian 2. Plewa Błażej 3. Bednarczyk Miłosz 4. Symela Piotr 5. Węglarz Dawid

Dziewczęta kl. V-VI1. Oleś Laura 2. Złydaszczyk Maria 3. Gabryś Patrycja 4. Salamon Anna 5. Naglik Julia

Chłopcy kl. V-VI1. Madeja Denis 2. Hebda Dominik 3. Rekowski Bartosz 4. Znyk Dawid 5. Dulak Kamil

Dziewczęta gimnazjum1. Wąchała Urszula 2. Hurkała Martyna 3. Majerczyk Anna 4. Ciesielka Roksana

Chłopcy gimnazjum1. Hurkała Mateusz 2. Wolski Jakub 3. Słowik Patryk 4. Węlgarz Kamil 5. Hebda Jan

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij