25-lecie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Fot. 2019.11.28 17:32 / news / czytano 1093 / opinie 0

27 listopada 2019 r. w Sali Kinoteatru Pieniny w Szczawnicy odbył się benefis 25-lecia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Wszystkich zaproszonych gości przywitała oraz zaprosiła do obejrzenia filmu promocyjnego PSONI Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – Pani Alina Lelito, następnie poproszono Panią Janinę Zachwieję, aby opowiedziała o początkach stowarzyszenia. W rozmowę zostali także włączeni kierownicy wszystkich placówek wchodzących w skład PSONI. 
 
Pani Janina przedstawiła wszystkim zgromadzonym historie powstania jej szczególnej działalności, niosącej pomoc dzieciom, o których kiedyś społeczeństwo wypowiadało się w sposób niekoniecznie odpowiedni. To Pani Janina swoim trudem i uporem uświadamiała ludzi, iż należy pomagać dzieciom z niepełnosprawnością, pokazywać ich zalety, dostrzegać w nich to co dobre.

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica ufundował film promocyjny dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wyreżyserowany przez Pana Alberta Ignatowskiego, który został wyświetlony podczas benefisu. Podczas oglądania filmu nie dało się ukryć wzruszeń, które było widać w oczach przybyłych gości.

Wspaniałym głosem urzekła zgromadzonych również Pani Ewa Walkowska wykonując utwór swojego autorstwa. Wystąpili również między innymi wychowankowie PSONI, Muzyczny Przystanek pod kierownictwem Pani Ewy Walkowskiej, Pieniński Uniwersytet Trzeciego Wieku przy akompaniamencie Pani Ewy Zachwiei.

W końcowej części benefisu Pani Janina wraz z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zebrała wiele podziękowań za prowadzenie tak wspaniałej działalności oraz życzenia dalszych sukcesów i wytrwałości w tworzeniu tak wielkiego dobra. Podziękowania i życzenia złożyli: Burmistrz Szczawnicy – Pan Grzegorz Niezgoda, Przewodniczący Rady Miejskiej - Pan Kazimierz Zachwieja, Prezes TPSP – Pani Anna Malinowska, Dyrektor SP 2 w Szczawnicy – Pani Anna Szczepaniak, Dyrektor SP 1 w Szczawnicy – Pan Paweł Sypek, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczawnicy – Pani Lidia Misztal, Dyrektor Muzeum Pienińskiego w Szlachtowej – Pani Barbara Węglarz, Prezes PTTK – Pan Marek Misztal oraz Pani Joanna Dziubińska z Galerii Krzywa Jabłonka.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali razem hymn Perły i udali się na poczęstunek do siedziby PSONI w Szczawnicy.

W rozmowach z prowadzącą spotkanie Aliną Lelito, o specyfice pracy swoich placówek, problemach i radościach opowiedziały: Pani Janina Zachwieja, Pani Joanna Sokołowska, Pani Natalia Starowicz, Pani Danuta Owsianka, Pani Agata Zachwieja, Pani Katarzyna Żmidzińska – Szpulak oraz Pani Wiesława Sajdak – Tokarczyk.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij