Bohater chodzi w mundurze - Jerzy Monterian z Tylmanowej wyróżniony

Fot. 2019.09.27 18:24 / news / czytano 2390 / opinie 0

W czwartek 26 września Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński podziękował 142 funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom z komend Policji w całej Polsce za ich oddanie i ofiarność w służbie na rzecz obywateli. Pośród wyróżnionych znalazł się st.sierż. Jerzy Monterian z Tylmanowej.

Wyróżnieni policjanci, niejednokrotnie w czasie wolnym od służby, ratowali zdrowie i życie innych osób. Udowadniali, że policjantem jest się zawsze i wszędzie, a służba w Policji to także ich pasja.

Z garnizonu małopolskiego, wyróżnionych za wzorowe realizowanie obowiązków służbowych oraz niesienie pomocy drugiemu człowiekowi z narażeniem własnego życia i zdrowia, zostało 9 policjantów, a wśród nich st. sierż.  Jerzy Monterian, który w szeregi Policji wstąpił 4 lata temu - od początku w Referacie Patrolowo Interwencyjnym w Wydziale Prewencji nowotarskiej komendy. Jest policjantem bardzo zaangażowanym i oddanym.  Nie jest obojętny na ludzką krzywdę.

15 czerwca 2019 roku podczas służby brał udział w akcji ratowania tonącego mężczyzny. Prawidłowo przeprowadzona reanimacja na zmianę ze strażakiem przywróciła akcję serca i oddech, dzięki czemu mężczyzna przeżył. Jurek pokazał, że policjantem jest się również po zakończonej służbie i zdjęciu munduru. Tego samego dnia podczas powrotu do domu zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Własnym samochodem zajechał mu drogę  i zdecydowaną postawą wspólnie z innym policjantem wyeliminował z ruchu pijanego kierowcę, zanim doszło do nieszczęścia.

Na swoim koncie ma już wiele sukcesów również zawodowych. Jurek kilkakrotnie reprezentował Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w ogólnopolskich zawodach zajmując czołowe miejsca. Wygrał XXV finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku”, a w czerwcu tego roku wygrał II Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych.Sierż. Jerzy Monterian jest absolwentem AWF, instruktorem narciarstwa oraz instruktorem taktyki i technik interwencji. W Policji prowadzi również zajęcia i egzaminy sprawności fizycznej. Na co dzień miłośnik kajakarstwa, raftingu i sporów zimowych. Trenuje także sporty siłowe i sztuki walki.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij