Budowa stacji telefonii komórkowej w Krościenku - Sołectwo Tylka

Fot. 2021.05.03 15:59 / news / czytano 1276 / opinie 0

Prowadzone jest postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków lokalizacji inwestycji dla zadania: „Budowa stacji bazowej telefonii komórkowej NWT7012B wraz z wzl oraz kanalizacją kablową planowanej w miejscowości Tylka na działce Ew. nr 234”. 

Część mieszkańców sołectwa Biały Potok-Tylka ma obawy co do powstania masztu. Nie kryją obaw i uwag dotyczących lokalizacji - przy szlaku na Trzy Korony oraz w sąsiedztwie istniejącego "grzybka". Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że zbierane są podpisy pod petycją do władz gminy.

- W związku z zaistniałą sytuacja związaną z inwestycją firmy P4, mieszkańcy ulicy Tylka wystosują formalny sprzeciw,  skierowany do władz gminy, PPN, RDOŚ jak i również Starostwa Powiatowego w Nowym Targu. Do jutro zbierane są podpisy pod petycją, by zaniechać inwestycji. Jesteśmy zaskoczeni brakiem konsultacji społecznych. Brak jest jakichkolwiek rozmów na temat zagrożeń wynikających z bliskiej lokalizacji masztów BTS do budynków mieszkalnych i jeszcze kwestia zamieszczenia obwieszczenia na tablicach informacyjnych z terminem 7-dniowym do wnoszenia uwag i zastrzeżeń. Na dodatek w okresie długiego weekendu majowego, podczas którego wiele osób szczerze zainteresowanych tematem jest nieobecnych - podkreśla jeden z mieszkańców sołectwa.
 
Obwieszczenie zostało opublikowane na stronie urzędu gminy 26 kwietnia, zainteresowane strony mogą wnosić uwagi lub zastrzeżenia w terminie 7 dni od wywieszenia ogłoszenia.
 
Dokumentacja terenu objętego wnioskiem znajduje się do wglądu w Urzędzie Gminy Krościenko n.D – pok. nr 6 od poniedziałku do czwartku w godzinach urzędowania.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij