Coraz bliżej do ścieżki rowerowej wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Fot. 2016.06.22 11:46 / news / czytano 3614 / opinie 0

14 czerwca 2016 r. w budynku Urzędu Gminy w Maniowach odbyło się spotkanie konsultacyjne z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami branży turystycznej z terenu Gminy Czorsztyn. 

Organizatorzy spotkania przedstawili zebranym koncepcję budowy ścieżki rowerowo-pieszej oraz towarzyszącej jej infrastruktury oczekując opinii oraz uwag na temat projektu Planu Rozwoju Jeziora Czorsztyńskiego.

Projekt budowy ścieżki pieszo-rowerowej, która zgodnie z opracowaną dokumentacją biegnąć będzie łącznie po trasie o długości 26 km, z czego 12 km po terenie Gminy Czorsztyn, jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców terenów wokół Jeziora Czorsztyńskiego. W ramach projektu planowane jest powstanie dwukierunkowej ścieżki, która zimą służyć będzie, jako trasa do narciarstwa biegowego. Szacunkowy budżet planowanego projektu to 25 mln zł.

Całość zaprojektowanej ścieżki biegnie łącznie po terenie trzech gmin: Czorsztyn, Nowy Targ oraz Łapsze Niżne. Projekt budowy ścieżki zakłada także infrastrukturę w postaci: mostków, kładek czy pomostów niskowodnych a także  punkty widokowe. Powstająca ścieżka otwiera szerokie perspektywy nie tylko dla przyjeżdżających do Pienin turystów, ale także dla mieszkańców i przedsiębiorców zamieszkujących tereny wokół linii brzegowej jeziora.

W trakcie debaty uczestnicy spotkania zgłaszali swoje uwagi oraz przedstawiali propozycje dotyczące zagospodarowania terenów wokół zbiornika.
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij