Czwarty Piknik Rodzinny na Lubaniu dzięki staraniom LGD Gorce Pieniny

Fot. Małgorzata Gabryś, Lucyna Kozub, Robert Zieliński 2016.08.30 15:17 / news / czytano 4570 / opinie 1

W minioną niedzielę szczyt góry Lubań ponownie połączył mieszkańców regionu Stowarzyszenia LGD Gorce-Pieniny. Tuż u stóp wieży widokowej tłumnie zebrały się rodziny, który ten słoneczny dzień postanowili spędzić ciesząc się pięknem natury i sobą nawzajem.

Po trudach związanych z wyjściem na szczyt, piechurzy rozlokowali się na łąkach wychylając twarze ku słońcu, chowając się w cieniu drzew bądź napawali oczy przepiękną panoramą rozpościerającą się z widokowej wieży. Jak co roku na polanie zapłonęło ognisko, gdzie każdy mógł upiec przysłowiową kiełbaskę. Po posiłku dla ciała przyszedł czas na strawę i dla duszy…

Msza polowa odprawiana przez wikariusza Ks. Pawła Łebskiego z Ochotnicy Dolnej  skupiła zebranych, którzy w ciszy kontemplowali słowo Boże. „W górach, bliżej Boga” mawiał Ojciec Święty Jan Paweł II, i nie da się ukryć, że są ta trafne słowa.

Po mszy św. w namiocie Stowarzyszenia czekała na wszystkich regionalna kuchnia, gdzie spróbować można było moskoli, chleba ze smalcem i innych lokalnych smakołyków. Na polanie nie zabrakło także góralskiej nuty. Członkowie, a właściwie damska część zespołu „Syćko Gro” z Maniów zadbała o odpowiedni nastrój uwalniając góralską muzykę z serca przez przeponę hen w dal po gorczańskich lasach.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia LGD Gorce-Pieniny serdecznie dziękuję wszystkim, którzy okazali chęć współpracy przy tej rodzinnej inicjatywie, w tym: Dyrekcji Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Krościenko, Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu Sekcja Operacyjna Krościenko i Sekcja Operacyjna Ochotnica, Straży OSP Ochotnica Dolna, a także wszystkim, którzy wsparli nas swoją pomocą.

Do zobaczenia za rok…

Autor: Oprac. red.
Źródło: LGD Gorce-Pieniny
Zdjęcia: Małgorzata Gabryś, Lucyna Kozub, Robert Zieliński
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

M .turystka2016.08.30 23:08
Było pięknie ,msza na łonie natury ...aż chce się modlic .Podziękowania dla ksiedza ,kazanie wygłoszone wspaniale.Szkoda tylko że nie przyłączyli sie inni księża z pobliskich miejscowści.W nastepnym roku napewno odwiedzę Lubań warto poczuc smak gór oraz tak bardzo miłą atmosferę .Msza Świeta wywarła na mnie ogromne wrażenie każdy powinien to przeżyc.Uważam że msza w zamknietym kosciele nie oddaje takich przeżyć duchowych...Zapraszam wszystkich turystka .Dziękuje do zobaczenia za rok
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij