Dwie mieszkanki Nowego Targu oszukane metodą na BLIK-a

Fot. 2022.03.14 07:12 / news / czytano 1129 / opinie 0

Mieszkanki Nowego Targu zostały oszukane metodą na BLIK-a. Kobiety otrzymały prośbę o pożyczkę na popularnym komunikatorze internetowym. 

Bez potwierdzenia, czy to faktycznie ich znajoma potrzebowała pieniędzy przesłały kod BLIK, a kiedy zorientowały się, że to oszustwo niestety było już za późno. W ten sposób jedna z nowotarżanek straciła 2000 złotych, a druga 500 złotych.

Pamiętaj!
Jeżeli otrzymasz wiadomość z prośbą o pieniądze lub opłacenie przesyłki zawsze telefonicznie lub osobiście skontaktuj się z osobą, od której została wysłana wiadomość i potwierdzić tę informację!

Wykonanie połączenia i rozmowa zajmie nam chwilę, a może uchronić nasze pieniądze.

Zanim potwierdzisz transakcję BLIK-iem zwróć również uwagę, gdzie twoje pieniądze będą wypłacane i potwierdź telefonicznie, czy ta osoba faktycznie się tam znajduje!
Autor: oprac. red
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij