I Pieniński Wypas Kulturowy już 22 października - gwiazda wieczoru TURNIOKI

Fot. 2023.10.19 18:13 / news / czytano 452 / opinie 0

Chciałbyś zanurzyć się w morzu owiec? Mamy dla Ciebie wyjątkowe zaproszenie na Wielki Pieniński Wypas Kulturowy, czyli I edycję redyku w Kluszkowcach. To nietuzinkowe wydarzenie, które pozwoli Ci zobaczyć, jak górale z najpiękniejszego regionu w Polsce świętują koniec sezonu pasterskiego.

Będziesz mógł podziwiać barwny korowód juhasów, kapel i dzieci z zespołów regionalnych, który razem z kierdlem owiec o godz. 14.00 wyruszy z okolic Jeziora Czorsztyńskiego i dotrze pod dolną stację wyciągu Czorsztyn-Ski. To będzie przepiękny widok, który koniecznie musisz sfotografować!

Około godz. 15 na dużej scenie wystąpią przed publicznością prawdziwi górale czyli zespół dziecięcy Lubań, zespół Ochotni i Mali Ochotni z Ochotnicy, Sonsiady a prawdziwi Tatrzańscy Zbóje zaskoczą Was Góralskimi Śpasami. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół TURNIOKI.

Podczas Wielkiego Pienińskiego Wypasu czeka na Ciebie wiele niespodzianek. Zobaczysz jak powstaje prawdziwy oscypek i czy łatwo strzyże się owce. Usłyszysz bacowskie historie, a także spróbujesz regionalnych specjałów.

Pieniński Wypas Kulturowy to impreza dla całej rodziny. Dlatego specjalnie z myślą o dzieciach przygotowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych. Będą m.in. kreatywne warsztaty z tworzenia jesiennych lampionów, malowanie twarzy, czy strefa zabawy.

Nie przegap tej niepowtarzalnej okazji i przyjedź do Kluszkowiec w niedzielę, 22 października na Wielki Pieniński Wypas!
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij