Jaworki z wodą

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.02.19 08:34 / news / czytano 2814 / opinie 0

W zeszłym tygodniu sołectwu Jaworki uroczyście przekazane zostały 4 kilometry sieci wodociągowej z ponad setką przyłączy do budynków.

Prezentacją multimedialną dotyczącą inwestycji zrealizowanej w ramach projektu „Rozbudowa systemu wodno-kanalizacyjnego Szczawnicy i Spiskiej Beli, jako element ochrony środowiska i budowania wspólnej oferty turystycznej”, rozpoczęło się w czwartek 12 lutego br. spotkanie podsumowujące zakończenie robót budowlanych przewidzianych w przedmiotowym projekcie.
 
Inwestycja za blisko 4,8 mln zł, z dofinansowaniem około 3,6 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013 to pierwszy etap budowy sieci wodociągowej.
 
W uroczystości oprócz radnych Rady Miejskiej, przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych instytucji funkcjonujących na terenie Miasta i Gminy Szczawnica, uczestniczyli reprezentanci słowackiego partnera projektu - Miasta Spiska Bela na czele z Burmistrzem Stefanem Bielakiem, członek zarządu starostwa powiatowego Bogusław Waksmundzki, Stanisław Wikar właściciel firmy realizującej inwestycję, Wojciech Studziński kierownik budowy, a także mieszkańcy Jaworek.

Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda po oficjalnym powitaniu przybyłych na uroczystość gości, przedstawił szczegółowe założenia zadania w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność prezentacji. 

- Dzisiejsza uroczystość to częściowe zwieńczenie kilkudziesięciu lat oczekiwań mieszkańców i gości, że w Jaworkach popłynie woda z miejskiego wodociągu. To inwestycja na kolejne dziesiątki lat, która stanowi dopełnienie przedsięwzięć zrealizowanych dotychczas w dziedzinie gospodarki wodnej na terenie całej gminy. Zakończony dotychczas etap inwestycji obejmował ulicę Czarna Woda, ulicę Kościelną oraz ulicę Pod Homolami. W następnych latach planowana jest budowa sieci wodociągowej obejmującej kolejne ulice sołectwa tj. ul. Biała Woda oraz ul. Zaskalskie, a także rozbudowę sieci na terenie Szlachtowej i połączenia jej z siecią wodociągową miasta – mówił Niezgoda.

W swoim wystąpieniu burmistrz podkreślił solidność, terminowość i rzetelność realizacji inwestycji przez firmę Wikar. Wykonawca z kolei podziękował za miłą i owocną współpracę oraz za wspólne rozwiązywanie problemów podczas realizacji inwestycji.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij