Kapela z Pienin z promocją na Podkarpaciu

Fot. 2019.07.10 20:53 / news / czytano 1216 / opinie 0

Podczas koncertu inaugurującego Podkarpacki Festiwal Organowy w Jarosławiu przed publicznością zabrzmiały pienińskie nuty w wykonaniu Kapeli Jaśka Kubika z Krościenka n.D.

Kapela zagrała na zaproszenie Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE, która jest także organizatorem koncertów Pieniny-Kultura-Sacrum odbywających się od 10 lat w Krościenku.

Sobotni koncert w Jarosławiu był połączeniem wirtuozerii organowej w wykonaniu dyrektora Podkarpackiego Festiwalu Organowego dr. hab. Marka Stefańskiego z Akademii Muzycznej w Krakowie z muzyką ludową górali pienińskich. Kapela z Krościenka zaprezentowała tradycyjne instrumenty, zagrała i zaśpiewała m.in. suita pieśni ku czci Matki Bożej.

Autor: Oprac. red.
Źródło: FB Fundacji Promocji i Kultury Sztuki ARS PRO ARTE
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij