Kolejny magazyn energii otwarty

Fot. 2022.11.13 15:47 / news / czytano 384 / opinie 0

7. listopada br. w Ochotnicy Dolnej odbyło się uroczyste otwarcie kolejnego magazynu energii elektrycznej. To kontynuacja innowacji zapoczątkowanej przez gminie w lipcu br.

Magazyn energii będący owocem współpracy Spółki TAURON Dystrybucja S.A., ZPUE S.A., Gminy Ochotnica Dolna oraz Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, jest odpowiedzią na wyzwania jakie niesie rozwój energetyki rozproszonej a także konieczność zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego regionu. Nowy magazyn energii, podobnie jak zrealizowany kilka miesięcy wcześniej przy współpracy z firmą APATOR S.A., ma za zadanie poprawę parametrów energii elektrycznej dostarczanej odbiorcom ze szczególnym uwzględnieniem stabilizacji napięcia w zakresie redukcji wzrostów oraz spadków napięcia, co ma wyeliminować wyłączanie się mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz innych urządzeń wrażliwych na wahania napięcia zasilającego.

Praca tego urządzenia oraz algorytmy jego sterowania są przedmiotem analiz specjalistów z TAURON Dystrybucja S.A., ZPUE S.A. jak również naukowców z AGH w Krakowie.

Zdaniem naszych partnerów: Inicjatywy tego typu nie mogłyby zostać zrealizowane bez życzliwej i otwartej na nowe, innowacyjne rozwiązania postawy Gminy Ochotnica Dolna na czele z Wójtem Tadeuszem Królczykiem. Zgodnie z deklaracją Wójta, Gmina ma być platformą dyskusji ale także ma dawać możliwość wdrażania oraz kreowania nowych rozwiązań zarówno technicznych jak i organizacyjnych i legislacyjnych, które miałyby realizować wspólny interes zarówno lokalnej ludności, operatora systemu dystrybucyjnego jak i otoczenia biznesowego.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij