Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej - Christmaslieder & Weihnachtssongs

Fot. MOKiS Szczawnica 2023.01.19 17:30 / news / czytano 389 / opinie 0

Już po raz 9. w Szczawnicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej, który cieszy się co roku ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży okolicznych szkół. 

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są nauczyciele języków obcych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy, a swym patronatem objął go Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Pan Grzegorz Niezgoda. 

W tegorocznej edycji wzięły udział szkoły z Łącka, Ochotnicy Dolnej, Krościenka, Szczawnicy, Szlachtowej, Tylmanowej i Grywałdu. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach dla dwóch grup wiekowych: klasy czwarte, piąte i szóste oraz oddzielnie siódme i ósme.

Głównym celem przyświecającym organizatorom jest propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży oraz promowanie aktywności twórczej.

Jury w składzie: Paulina Mogilska-Słowik dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy, Agata Werner: nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół i Placówek w Krościenku nad Dunajcem, Maria Gabryś - ekspert języka niemieckiego oraz Józef Pańszczyk dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczawnicy; oceniało poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretacją wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica.

Tegoroczni uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i prezentowali bardzo wysoki poziom. Po burzliwych dyskusjach Jury ogłosiło wyniki.

Wyniki IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej:
Kategoria soliści kl. IV - VI:
miejsce I: Karolina Franczyk SP im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej
miejsce II: Michał Niegłos SP 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy
miejsce III: Emilia Kaliciecka SP 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy
wyróżnienie: Weronika Słowik SP im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie
wyróżnienie: Amelia Hryc SP im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie

Kategoria soliści kl. VII – VIII
miejsce I: Zuzanna Gierczyk Zespół Szkolno-Przedszkolny im. mjra H. Sucharskiego w Tylmanowej
miejsce II: Lena Gołdyn SP im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej
miejsce III: Anna Kołodziej SP im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie
wyróżnienie: Anna Darlewska SP 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku n/D
wyróżnienie: Nicola Dyda SP 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizację dziewiątej edycji konkursu. Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Szczawnica Panu Grzegorzowi Niezgodzie za ufundowanie nagród. Dziękujemy Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy za udostępnienie sali oraz profesjonalnego sprzętu. Dziękujemy Państwu zasiadającym w jury za poświęcenie nam swojego cennego czasu. Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 za ufundowanie plakatu promującego konkurs oraz napojów, a także firmie Epi za ufundowanie poczęstunku dla uczestników. Dziękujemy szczególnie serdecznie nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu i oczywiście samym uczestnikom, którym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Do zobaczenia za rok!
Źródło: FB SP2
Zdjęcia: MOKiS Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij