Krościenko: Domy romskie po remoncie

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2016.09.30 10:13 / news / czytano 4543 / opinie 13

Inwestycja w domach w Krośnicy (gmina Krościenko n.D) została dofinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji z Programu Integracji Społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020 w wysokości 350 tys. zł.

Gmina Krościenko zakończyła realizację projektu pn:„Poprawa sytuacji mieszkaniowej i bytowej rodzin  Romskich przez remont budynków mieszkalnych   w Krośnicy”.

Celem projektu było polepszenie ogólnych warunków mieszkaniowych rodzin na osiedlu romskim w Krośnicy. W wyniku realizacji projektu  zostało wyremontowanych 10 budynków mieszkalnych w których zamieszkuje 49 osób.

Przeprowadzone  działania gminy przyczyniły się do poprawy stanu zdrowia  i higieny  życia mieszkańców osiedla co wpłynie na poprawę warunków nauki dla dzieci romskich.

Przedstawiciele Społeczności Romskiej przybyli na Sesję Rady Gminy, by osobiście podziękować Wójtowi Janowi Dydzie, za przeprowadzone remonty budynków mieszkalnych w Krośnicy.

Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Do Zawodzie2016.10.05 17:10
Po pierwsze nie ślepa ścieżka rowerowa do otuliny tylko część olbrzymiej inwestycji wojewódzkiej velodunajec dla całego województwa. Po drugiego nic nie inwestuje gmina bo całość finansowana jest ze środków obcych a dotychczasowe roboty były wykonane ze środków gminy sąsiedniej. Po trzecie rozsądny człowiek nie blokuje inwestycji (poza swoim płotem) która powoduje znaczący rozwoj turystyki. Po czwarte to zupełny absurd ograniczać sobie rozwój własnego biznesu, nie godząc się de facto na większa liczbę turystów żeby tylko wyudzić jakąś tam dzierżawę (brak zdolności przyszłościowego myślenia). Po piąte gmina nie powinna negocjować z naciągaczem tylko poprowadzić inaczej ścieżkę a jednostkę aspołeczną rozliczyć z prezentowanej postawy - pomoc w wywłaszczeniu na rzecz RZGW, wypowiedzenie lokali gminnych i znalezienie najemcy, któremu będzie zależało na rozwoju gminy, pionformowanie nadzoru budowlanego o bezprawnym zamieszkiwaniu budowy na zdrojowej i ruinie naprzeciwko poczty, która kwalifikuje się do rozbiórki.
Zawodzie2016.10.04 01:10
Wycinamy las,inwestujemy w drogę,od miesięcy nadzorujemy, chwalimy się co to za atrakcja ślepa ścieżka rowerowa do otuliny . Wójt ( jednym i następnym papierosem) wpada na pomysł ,ze potrzebna jest zgoda właściciela działki na początku ścieżki rowerowej. Myśli ,ze pod naciskiem(...)właściciel ustąpi,a dlaczego ma ustąpić?. Dogadajcie się ,coś za coś.Gmina się przychyli do propozycji właściciela działki .Potrzebny jest sukces,
Zenek2016.10.03 00:10
Szok - najpierw zajęcia dla Romów (śpiew i taniec) - na których ledwo była frekwencja teraz remonty - chyba się przemaluję na czarno, rzucę robotę - wybuduję przy drodze dom z kartonu i bedę udawał Roma:)
ktoś2016.10.02 20:10
Trzeba przyjść za rok , tak jak w Szczawnicy SYF mają coś strasznego , nic nie dbają !
opinia2016.10.02 12:10
"S****.synstwo. Powinni podpisac umowe na 30 lat i miesiac w miesiac splacac te domy jak wiekszosc mlodych Polakow w gminie. Dostaja 500+ jako obywatele ( i milion dodatkow o ktorych nawet nie wiecie), wiec i obowiązki powinni miec takie same. Szanowaliby to co mają. Trzeba pomoc ale dajac wędkę a nie rybe... i to usmazona na talerzu. A oni nawet za odprowadzanie dzieci do szkoly maja placone :p wrrrr Polska to chory kraj. Po co piszecie wnioski dla romow, oni tylko sie mnoza i coraz wiecej ich. Pomozcie zwyklym rodzinom z chorymi dziecmi. Prawdziwa bieda nie krzyczy, nie blaga o pomoc, bo eodziny sie wstydza, dramaty odbywaja sie w 4 scianach. U cyganow przez megafon beda sie drzec ze im zle a potem smieja sie z tych "normalnie" pracujacych." - co racja to racja...
EVII2016.09.30 22:09
Boże jakby się zabrali do roboty to by mieli godne warunki bez pomocy innych !!!
Do Waldka2016.09.30 21:09
Nie zgodzę się z Waldkiem. To nie jest przykład braku myślenia tylko raczej przykład prostackiego kombinowania na krótka metę. Przecież Pan blokujący, nie jest wstanie pojąć, że rozwój miejscowości poprzez zwiększenie atrakcyjności turystycznej, powoduje wzrost ilości turystów, a to przekłada się na zwiększenie popytu na jego lody. On to rozumie, że trafiła się okazja żeby przerobić wójta na jakiś lokal albo tanią dzierżawę w zamian za puszczenie ścieżki. Zwykła ograniczona percepcja pseudo biznesmena. Skończy się jak zawsze - nic nie powstanie i będzie tylko biadolenie jak to w Białce, Bukowinie potrafią się dogadać. No potrafią bo mają biznesmenów z klasą, rozmachem i logiką a nie wiejskich pazernych chłopków
Waldek2016.09.30 21:09
Czytałem dzisiaj w gazecie o tym blokowaniu przez niego budowy tej ścieżki rowerowej, a to tak ważna inwestycja i do tego bez wkładu własnego! Jak to jest, że ludzie którzy teoretycznie nic nie mają z rozwoju turystyki się zgodzili, a facet który żyje z turystów utrudnia i uniemożliwia. Totalny absurd i przykład braku myślenia.
Same Romy2016.09.30 17:09
A Wy myślicie, że np. taki Felek, który aktualnie blokuje budowę ścieżki rowerowej, to płaci podatek od tego straszydła w którym mieszka? Te wieczne budowy (w sensie prawnym) są zamieszkiwane od wielu lat a podatków nikt nie płaci. Notabene lepiej by było w aspekcie wizualnym dla Krościenka jakby jemu gmina wyremontowała tą stodole, która straszy przy bulwarach, zamiast Romom. Może jest jakiś program wsparcia socjalnego dla biznesmenów z branży lodziarskiej i gmina się bedzie aplikowała ? :))))))
Do mieszkaniec2016.09.30 16:09
Tylko jak będziesz sprawdzał to żebyś się nie ździwił, gdy się okaże że połowa z tych "wszystkich mieszkańców" nie płaci podatków od nieruchomosci bo mają w ogóle domy nieoddane, u innych przybudówki to samowole budowlane nigdzie nie zgłoszone, a reszta deklaruje 1/3 faktycznej powierzchni. Otworzysz puszkę pandory, którą skrzętnie ukrywają wszystkie kolejne władza żeby się nie narazić wyborcom. Dlatego te zabudowania romów to żaden specjalny wyjątek od powszechnej reguły w powiecie nowotarskim.

reklama

mieszkaniec2016.09.30 15:09
Do wert. Pozwolę sobie sprawdzić w Urządzi Gminy czy mieszkańcy wyremontowanych domów płaca podatki, tak jak wszyscy mieszkańcy.
wert2016.09.30 14:09
A ja się pytam. Jak mozna remontowac cos, co jest nielegalne.
cooo2016.09.30 10:09
Poprawa warunków do nauki dla dzieci romskich - niech ktos zatrzyma te karuzele smiechu
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij