Krościenko: Ksiądz Krzysztof Kutek Perłą Tarnowa

Fot. Paweł Topolski 2016.04.21 08:43 / news / czytano 7372 / opinie 0

Wśród nagrodzonych po raz pierwszy w historii konkursu znalazł się ksiądz. I to ksiądz z Pienin z parafii pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n.D.

finał konkursu Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego

Finał konkursu Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego odbył się wczoraj 19. kwietnia. Na uroczystej gali nagrodzeni zostali autorzy najlepszych prac dyplomowych. Perły Tarnowa trafiły do rąk ks. Krzysztofa Kutka, Karoliny Kubali oraz Oliwii Polit.

- Na początku kiedy dostałem temat od księdza promotora byłem zdziwiony, ks. Wojciech Kania - kto to był? Mało kto wiedział, że był on najwybitniejszym patrologiem. Nie byłoby parafii Terlikówka gdyby nie ksiądz Kania - podkreśla ks. Krzysztof.

Oceniana przez komisję praca konkursowa ks. Krzysztofa, absolwenta Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II sekcja w Tarnowie, poświęcona była postaci ks. Wojciecha Kani. Zwycięskie prace będzie można przeczytać w Zeszytach Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego.

Autor: Oprac. red.
Źródło: rdn.pl
Zdjęcia: Paweł Topolski
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij