Mistrz w trialu rowerowym i Lato w Mizernej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.08.17 10:56 / news / czytano 3017 / opinie 0

Widowiskowy pokaz rowerowy w wykonaniu wielokrotnego Mistrza Polski Jacka Jarząbka, folklor, loteria fantowa oraz wiele innych atrakcji czekało na mieszkańców i gości podczas plenerowej imprezy "Lato w Mizernej".

W sobotnie popołudnie  turyści i mieszkańcy wsi Mizerna spotkali się na festynie w przepięknej scenerii Amfiteatru na Koszarach. Nie zabrakło dobrej zabawy, smacznych potraw i cennych nagród w loterii fantowej. 

Najpierw na scenie zaprezentował się regionalny Zespół "Lubań" z Kluszkowiec oraz młodzieżowa grupa z Krościenka n.D "Atomówki" w pokazie tańca nowoczesnego. Degustacja potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Mizernej urozmaicona była pokazem walk ju-jitsu oraz mistrzowskimi akrobacjami rowerowymi Jacka Jarząbka z Łopusznej - wielokrotnego Mistrza Polski w trialu rowerowym. 

Kolejnym regionalnym akcentem był występ grupy "Norymni" zespołu góralskiego działającego przy Domu Kultury w Maniowach, gdzie dorosła grupa pasjonatów tradycji regionu zaprezentowała program artystyczny "Uparty stryk i Amerykanka". Organizatorzy zadbali też o odrobinę śląskiej muzyki i kultury i zaprosili do Mizernej duet muzyczny "Baba z Chopym".

Do organizacji imprezy oprócz Wójta Gminy Czorsztyn, Gminnego Centrum Kultury oraz mieszkańców włączyli się strażacy z miejscowej jednostki OSP. Rz oprowadzane były losy w loterii fantowej, w której nagrodą główna był górski rower. Do póćnych godzin nocnych bawiono się przy muzyce zespołu Fest Cepelia.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij