Modernizacja oczyszczalni w Czorsztynie

Fot. 2014.03.27 18:52 / news / czytano 4129 / opinie 0

Trwa modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Czorsztynie. Projekt warty ponad 4 mln. złotych ma spowodować zmniejszenie zanieczyszczenia Jeziora Czorsztyńskiego.

W skutek rozstrzygnięcia przetargu, w dniu 16.07.2013 r. Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Inżynieryjno – Budowlanym i Sieci Sanitarnych ASTEX z Szaflar na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Czorsztynie. Wartość inwestycji to 4 179 540 zł brutto, termin jej zakończenia zaplanowany jest na październik 2014 r. Roboty postępują zgodnie z harmonogramem. Do chwili obecnej wykonano:

- rozbiórkę istniejących reaktorów oraz pozostałych elementów,
- uruchomiono tymczasową, kontenerową oczyszczalnię ścieków,
- wykonano roboty kubaturowe i  sieci międzyobiektowe
- wykonano remont wylotu ścieków oczyszczonych.

Obecnie trwa ustalanie dostawców urządzeń (dobór), które będą montowane na obiektach w okresie wiosennym. Rozruch oczyszczalni przewidywany jest w okresie lata i wczesnej jesieni.

Realizacja inwestycji poprawi ma skutkować poprawą jakości ścieków odprowadzanych do Jeziora Czorsztyńskiego a tym samym wzrost jego atrakcyjność dla osób wypoczywających na jeziorze i w jego otoczeniu.

Budowa nie zlikwiduje całkowicie problemu pojawiających się co jakiś czas większych ilości zanieczyszczeń, które z nurtem Białki, Czarnego i Białego Dunajca wpływają do Jeziora Czorsztyńskiego i w sporej części zatrzymują się w nim. Włodarze Gminy Czorsztyn podkreślają, że ważne jest aby wszystkie gminy, przez które przepływają te rzeki dbały z należytą starannością o swoją gospodarkę wodno–ściekową.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij