Most w Ochotnicy Dolnej prawie gotowy

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.08.11 08:14 / news / czytano 4765 / opinie 0

Nowy most na potoku Kapłony wraz z chodnikami ma być gotowy do końca października br. Wygląda na to, że inwestycja warta prawie 4 mln złotych zostanie ukończona w przewidywanym terminie.

Inwestycja pn. „Rozbudowę drogi powiatowej nr 1637K Harklowa – Tylmanowa km 16+180,00 do km 16+662,00 – odbudowa mostu na potoku Ochotnica w km 8+840,00 w miejscowości Ochotnica Dolna, w ciągu drogi powiatowej nr 1637K Harklowa – Tylmanowa km 16+500,00” obejmuje budowę nowego mostu w nowym śladzie drogi, budowę ok. 500 metrów dróg dojazdowych do przeprawy, chodników i kanalizacji deszczowej. 

Budowa nowego mostu wraz drogami dojazdowymi realizowana jest przez Przedsiębiorstwo Budowlane „ESBUD” Stanisław Chryczyk z Ochotnicy Dolnej, ma kosztować 3 miliony 783 tysiące złotych. Inwestycja realizowana jest ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji przy wsparciu finansowym Powiatu Nowotarskiego i gminy Ochotnica Dolna. Umowa pomiędzy Powiatowym Zarządem Dróg w Nowym Targu a prezesem Przedsiębiorstwa Budowlanego podpisana została końcem maja 2013 roku. Termin zakończenia prac to koniec października tego roku.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij