Nie daj się oszukać metodą na policjanta!

Fot. 2019.02.23 18:20 / news / czytano 998 / opinie 0

W środę (20 lutego br.) do mieszkańców Nowego Targu rozdzwonili się oszuści podający się za policjantów – raz Naczelnika IV Wydziału Śledczego, Zastępcę Naczelnika lub funkcjonariusza I Komisariatu Policji.  

Fałszywy policjant podczas rozmowy informował o zatrzymaniu osób usiłujących dokonać kradzieży z konta bankowego rozmówcy. Następnie rozpytywał odnośnie środków zgromadzonych na rachunku bankowym i  posiadanych w domu oszczędności. Oszust przekonywał, że dane osobowe złodziejom zostały przekazane przez pracownika banku. Poinformował również, że w najbliższym czasie ktoś przyjdzie do miejsca zamieszkania rozmówcy, aby wykonać dalsze czynności i zabezpieczyć pieniądze na koncie bankowym.  Dodatkowo przekonywał, że nie mają się czego obawiać,  bo mieszkania są obserwowane przez policjantów.

PAMIĘTAJ! 
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!
  • Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych!
  • Nigdy w takich sytuacjach i osobom nieznajomym nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN, loginów  i haseł!
  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!
  • Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer, opowiedz o tym zdarzeniu i poinformuj policję!!!
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij