Od 1 kwietnia karetka stacjonować będzie w Krościenku

Fot. 2014.03.04 11:07 / news / czytano 4332 / opinie 0

Minister zdrowia zaakceptował aktualizację „Wojewódzkiego planu działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa małopolskiego” co oznacza, że od kwietnia Zespół Ratownictwa Medycznego zostanie przeniesiony ze Szczawnicy do Krościenka n/D.

Mimo sprzeciwu mieszkańców Szczawnicy oraz wystosowanej w tym temacie rezolucji władz decyzja Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera jest nieodwołalna. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj

Podczas szczawnickiej sesji Rady Miejskiej Jan Węglarz pytał burmistrza Grzegorza Niezgodę o możliwości zagospodarowania zwalnianych pomieszczeń np. na gabinety specjalistyczne. Burmistrz spotkał się z Maciejem Jachymiakiem, Wicestarostą Powiatu Nowotarskiego, zajmującym się ramienia powiatu sprawami ochrony zdrowia, który ma rozeznać, czy na "rynku nowotarskim" znalazłyby się osoby chętne do takiej współpracy z miastem. 

- Jeśli miałyby to być gabinety z kontraktem NFZ, to jest to raczej niemożliwe z uwagi na to, że musiałby wystąpić o to podmiot prowadzący w Szczawnicy działalność medyczną rozszerzając swój kontrakt. Przeszkodą jest natomiast przystosowanie tych pomieszczeń do wymogów NFZ. Jedyną możliwością byłoby przeznaczenie ich na gabinety prywatne, a zachętą ze strony miasta mogłoby być nieodpłatne ich udostępnienie - mówi Niezgoda.

Autor: mw
Źródło: malopolska.uw.gov.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij