Opłatkowe spotkanie środowisk twórczych

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.24 09:51 / news / czytano 4073 / opinie 0

Ludzie nauki, teatru, muzycy, artyści plastycy oraz osoby odpowiedzialne za rozwój kultury w samorządzie - w sumie ponad 50 osób uczestniczyło w Spotkaniu Opłatkowym Środowisk Twórczych w Szczawnicy.

Opłatek rozpoczął się mszą św. odprawioną przez ks. Józefa Włodarczyka w kościele parafialnym, po której zebrani udali się do Restauracji „Pod Kolejką”. Jak na świąteczne spotkanie przystało, nie zabrakło łamania się opłatkiem i wzajemnych życzeń. Był wspólny toast i poczęstunek. Oprawę muzyczną mszy i spotkania opłatkowego zapewnili Robert Knutelski i kapela Białopotocanie.

- My twórcy ludowi, artyści, malarze, rzeźbiarze, poeci, pisarze, muzycy mamy cieńszą skórę niż inni. Dużo łatwiej nas dotknąć, jesteśmy wyczuleni na opinie i negatywne bodźce. Spotykamy się raz w roku, żeby popatrzeć sobie w oczy, połamać opłatkiem, przeprosić, podziękować i poprosić o dalszą współpracę - mówił Piotr Gąsienica Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, które było organizatorem spotkania. 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Grzegorzem Niezgodą, radni, księża, przedstawiciele stowarzyszeń i grup twórczych działających w mieście oraz instytucji wspierających rozwój kultury. Była to okazja do podziękowania dla wszystkich osób za zaangażowanie, poświęcenie czasu i chęci działania na różnych płaszczyznach w tworzeniu kultury pienińskiej.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij