Policyjne działania przeciwko nielegalnym wjazdom do lasów

Fot. 2021.05.12 08:32 / news / czytano 279 / opinie 0

Policjanci z nowotarskiej komendy prowadzili działania prewencyjne, ukierunkowane na osoby brawurowo jeżdżące quadami oraz motocyklami crossowymi po lasach, parkach oraz szlakach pieszych i rowerowych.

Las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które brawurową jazdą quadami, czy crossami, niszczą środowisko, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy. Dlatego, aby przeciwdziałać nielegalnym wjazdom do lasów,  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w niedzielę  tj. 9 maja br. prowadzili działania prewencyjne na terenie torfowisk Kotliny Orawsko-Nowotarskiej oraz Gorców. Podczas niedzielnej akcji mundurowi ukarali mandatami dwóch motocyklistów crossowych za bezprawny wjazd do lasu, a jeden kierujący samochodem został pouczony za jazdę po ścieżce rowerowej.   

Eliminowanie zjawiska nielegalnych wjazdów do lasów, niszczenia przyrody i poprawa bezpieczeństwa na szlakach to główny cel prowadzonych działań. W związku z wpływającymi zgłoszeniami  o osobach, które quadami i crossami jeżdżą po lasach działania te będą powtarzane cyklicznie, również z innymi służbami.

Przypominamy. Za nieuprawniony wjazd do lasu grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł., a jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu, może zakończyć się grzywną nawet do 5 tys. zł.
Autor: oprac.red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij