Pożar domu w Szczawnicy

Fot. Magdalena Wojtarowicz, Szymon - czytelnik portalu 2015.01.29 18:55 / news / czytano 12087 / opinie 2

Trwa dogaszanie pożaru budynku mieszkalnego w dolnej Szczawnicy miedzy ulicami Główną a Flisacką. Na miejscu pracują strażacy z kilkunastu jednostek.

Strażacy mieli problem z rozpoczęciem akcji ratunkowej, ponieważ nie udało im się pozyskać wodę z okolicznych hydrantów przeciwpożarowych. Ostatecznie musieli zaopatrzyć się  w nią z oddalonego potoku Grajcarek. Do budynku jest także utrudniony dojazd, ponieważ znajduje się on między dwoma ulicami.

Na miejscu pracują strażacy zawodowi z nowotarskiej Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz m.in. jednostki ochotnicze ze Szczawnicy, Krościenka n.D, Tylki, Tylmanowej. Na razie wiadomo, że jedna osoba została poszkodowana w pożarze, której ratownicy medyczni udzielili pomocy.

Aktualizacja 20:52

Jak informuje burmistrz Szczawnicy: - Jest nieprawdą, że hydranty były niesprawne. Rozmawiałem z dowodzącym akcją, który poinformował mnie, że były one po prostu zamarznięte i zanim udało się je udrożnić sytuacja wymagała pompowania wody z Grajcarka i Dunajca.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz, Szymon - czytelnik portalu
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Sąsiad2015.01.29 20:01
Mało brakowało...
fliszak2015.01.29 19:01
Gapiow najwiecej.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij