Przegrana PiS w Szczawnicy i Ochotnicy

2018.10.22 19:38 / news / czytano 3035 / opinie 0

Partia Jarosława Kaczyńskiego w Szczawnicy i Ochotnicy Dolnej wystawiła swoich kandydatów w wyborach na burmistrza i wójta licząc na ich wygraną. Dzisiaj można mówić o spektakularnej porażce PiS-u, szczególnie w Gminie Ochotnica Dolna.

Dlaczego taki wynik dziwi w Ochotnicy? Dotychczasowy wójt Stanisław Jurkowski wystartował w wyborach z ramienia partii rządzącej, czyli PiS-u, licząc na poparcie wśród mieszkańców. W efekcie przegrał wybory.

Przypomnijmy: W roku 2015 w powiecie nowotarskim w wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 59,45% poparcie. W Gminie Ochotnica Dolna partia otrzymała aż 70,43% - to drugi wynik pośród 14 gmin powiatu nowotarskiego. Największe poparcie PiS miało wówczas w Gminie Lipnica (75,46%).

Kandydat PiS w Ochotnicy Dolnej przegrał wybory, podobnie jak kandydat na burmistrza Szczawnicy z ramienia partii - Marcin Mastalski, w którym PiS postrzegało szansę na przejęcie władzy w mieście.

Prawo i Sprawiedliwość w Szczawnicy i Ochotnicy dostało przysłowiowego "prztyczka w nos".

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij