Rekordowo niskie ciśnienie na Podhalu

Fot. 2015.01.30 12:07 / news / czytano 3264 / opinie 0

Mieszkańcy Podhala mogą narzekać na złe samopoczucie z powodu spadku ciśnienia – prawdopodobnie zostanie pobity rekord świata.

870 hPa - tyle wynosiło najniższe ciśnienie zanotowane na świecie. Obecnie w Zakopanem już jest niższe – według infometeo.pl wynosi 845 hPa. I nadal ma spadać.

Niskie cienienie może negatywnie wpływać na samopoczucie mieszkańców Podhala i najbliższych okolic. Według lekarzy po prostu trzeba to przeżyć, i nie stanowi to większego zagrożenia dla zdrowia.

- Tak niskie ciśnienie nie powinno znacznie wpłynąć na stan zdrowia zdrowego człowieka – mówi Marek Szpot, kardiolog ze Szpitala Powiatowego w Zakopanem. – Jedynie osoby chore na chorobę wieńcową czy niewydolność serca powinni częściej niż zazwyczaj sprawdzać ciśnienie.

Jak dodaje, lekarze nie zauważyli, by o poradę czy pomoc zwracało się więcej pacjentów niż zazwyczaj. Ponadto, osoby narażone na stuki działania niskiego ciśnienia zostały poinformowane, co mają robić w przypadku niepokojących objawów.
Źródło: Onet.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij