Rondo w Krościenku - przebudowane do końca czerwca

2020.02.12 22:30 / news / czytano 4692 / opinie 0

Niespełna rok temu koncepcja przebudowy ronda w Krościenku n.D zakładała dobudowanie prawoskrętu o długości 85 metrów i szerokości 3,5 metra. Obecnie planowane jest powiększenie i rozbudowanie ronda o dwa pasy ruchu oraz dodatkowe przesunięcia przejść dla pieszych. Inwestycja nabrała nieoczekiwanego przyspieszenia i ma być zrealizowana do końca czerwca br.

Spotkanie robocze w Krakowie w Zarządzie Dróg Wojewódzkich miało miejsce 23 stycznia br. i odbyło się przy udziale przedstawicieli zarządu ZDW, samorządu Gminy Krościenko n.D, Miasta i Gminy Szczawnica, projektantów i innych instytucji uzgadniających projekt.

- Jest opracowana dokumentacja, która obejmuje trzy zakresy związane z rondem. Pierwszy najpoważniejszy zakres to przebudowa ronda w Krościenku i budowa prawoskrętu w kierunku Nowego Sącza z dwoma wydzielonymi pasami ruchu na moście wyjazdowym ze Szczawnicy, jeden środkowy pas będzie kierował ruch w stronę Nowego Targu, drugi - prawy kierował w kierunku Nowego Sącza. Wjazd od Nowego Sącza będzie też dwujezdniowy - środkowy w kierunku Szczawnicy, a prawy w kierunku Nowego Targu. Nie wymaga to pozwolenia na budowę w związku z czym nie ma zagrożenia odwołania się od tego wniosku - mówił Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Z kolei kolejny zakres robót obejmuje przeniesienie przejścia dla pieszych od strony Nowego Sącza aż naprzeciwko delikatesów, trzeci przeniesienie przejścia dla pieszych zlokalizowanego obecnie przy wyjeździe z mostu dalej w stronę Szczawnicy.

Złożenie dokumentacji zaplanowano na marzec, a realizacja przedsięwzięcia ma zakończyć się w czerwcu br. - Wydaje się być to trudne, ale trzymam kciuki - kwitował pomysł włodarz Szczawnicy.

Co na to władze Krościenka? 

Wydaje się jakby radni z Krościenka zasnęli snem zimowym. Krótko o pomyśle przebudowy ronda oraz o tym, że gminie przekazane zostały propozycje obwodnic dla miejscowości nadmienił w swoim sprawozdaniu podczas sesji w dniu 6 lutego wójt Jan Dyda. 

- Podczas spotkania omawiana była sprawa ronda w Krościenku, jeśli wszystko będzie dobrze to będzie ono otwarte w nowej formie już do końca czerwca albo jeszcze wcześniej. Proszę zapoznać się z tymi dokumentami, musimy się spotkać i wypracować wspólne zdanie na ten temat, bo propozycje są ze strony ZDW. Moje zdanie jest takie - nie dajmy się wrobić w obwodnice, bo opasamy nimi całe Krościenko - podkreślał wójt.

W związku z przekazaną przez wójta informacją o planowanym spotkaniu czekamy na stanowisko władz gminy Krościenko. Sprawa jest pilna z uwagi na to, że złożenie dokumentacji ma odbyć się już w marcu br.

 

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij