Spis powszechny tylko do 30 września

Fot. 2021.09.14 21:46 / news / czytano 169 / opinie 0

Ważne! 30 września 2021 r. jest ostatnim dniem na wypełnienie formularza spisowego.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, iż dłużej będzie działała infolinia spisowa. Od 13 do 30 września z infolinii i pod numerem 22 279 99 99 można skorzystać (również w soboty i niedziele) w godzinach od 8:00 do 20:00 (opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora).

Jak przekonuje GUS na swojej stronie internetowej dokonanie spisu przez telefon trwa około 10 minut. Dzwoniąc na infolinię można również zweryfikować tożsamość rachmistrza.

Do kiedy spis powszechny online?
Infolinia nie jest jedyną metodą. Spiszemy się za pomocą aplikacji spisowej dostępnej na stronie https://spis.gov.pl, w punkcie spisowym w urzędzie gminy czy mobilnie.

Do osób, które nie spisały się samodzielnie mogą zadzwonić rachmistrzowie spisowi z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrzowie przeprowadzają też wywiady bezpośrednie.
 
"Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz" - czytamy na stronie internetowej GUS.

Dane uzyskiwane w spisie powszechnym są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy. Za odmowę uczestnictwa w spisie grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij