Sromowce Niżne: Kładka łącząca polsko-słowacki brzeg przeszła kompleksową modernizację

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2016.06.22 15:25 / news / czytano 3525 / opinie 0

Na zlecenie Wójta Gminy Czorsztyn przeprowadzono remont kładki pieszo-rowerowej zlokalizowanej w Sromowcach Niżnych. Kładka przewieszona przez rzekę Dunajec została oddana do użytku w 2006 r., od tamtej pory służy mieszkańcom i turystom łącząc brzegi polsko-słowackiej krainy.

W chwili obecnej zakończono jej generalny remont. Zakres robót wykonanych przez Firmę Ogólnobudowlaną Marka Głowy z Łopusznej obejmował m.in.:
- wykonanie przykrycia „czapki” dźwigarów (demontaż desek, montaż blach klamrowych, montaż pokrywy końcowej z blachy aluminiowej),
- odnowienie wewnętrznego opierzenia kładki ( uzupełnienie i naprawa wewnętrznego opierzenia kładki, malowanie)
- szlifowanie i malowanie kompletnego zewnętrznego opierzenia kładki (uzupełnianie i naprawę zewnętrznego opierzenia, szlifowanie i malowanie).

Koszt przeprowadzonych prac wyniósł 69 126,00 zł (brutto).

- Remont kładki nie tylko poprawił bezpieczeństwo osób z niej korzystających, ale znacznie polepszył jej stronę wizualną - podsumowuje wykonaną pracę Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn.

Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij