Szczawnica chce być bardziej widoczna

Fot. 2013.03.26 18:45 / news / czytano 2789 / opinie 0

W ostatni weekend 22-24 marca przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich brali udział w XIX Międzynarodowych Targach Turystyki w Katowicach.

19. Międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2013 zorganizowane przez Centrum Targowe FairExpo trwały do niedzieli 24 marca. Podczas targów swoje oferty na powierzchni ponad 5500m2 zaprezentowało blisko 200 wystawców z Belgii, Czech, Dominikany, Francji, Gruzji, Indonezji, Kenii, Malezji, Maroko, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Tunezji, Turcji, Węgier, Włoch i Polski. Targi objęły oferty touroperatorów, biur podróży, regionów, uzdrowisk, ośrodków odnowy i rekreacji, a także usług transportowych i hotelarstwa. Stoiska narodowe oraz największe atrakcje turystyczne zaprezentowały Dominikana, Czechy, Indonezja, Maroko, Słowacja, Tunezja i Węgry. Obecne były uzdrowiska: Szczawnica, Busko Zdrój, Kołobrzeg, Szczawno Jedlina, Świnoujście Termal s.r.o, Sanatorium Górnik, Kupele Lucky, Slovenske Liecebne Kupele, Ustroń i inne.

Dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Flisaków Pienińskich Miasto i Gmina Szczawnica mogła uczestniczyć w w/w targach oraz planuje kolejne, w najbliższym czasie to Wrocław i Warszawa. Szczawnica podczas targów zaprezentowała foldery informacyjne opisujące tradycję góralską, krajobraz oraz atrakcje turystyczne miasta. Zainteresowanie było duże, zwłaszcza, że miasto ufundowało weekendowy pobyt w Szczawnicy do rozlosowania spośród osób, które zostawiły swoją wizytówkę.

- Udział Szczawnicy w targach zorganizowanych w ostatni weekend w Katowicach to była decyzja spontaniczna i podjęta po spotkaniu z Prezesem Stowarzyszenia Flisaków. Prezes Sienkiewicz jest osobą otwartą, która przez większość swojego życia zajmuje się turystyką i promocją turystyki. Chciałbym skorzystać z tego doświadczenia i w przyszłości włączyć się w inne jego nowatorskie pomysły, dzięki którym promocja Pienin, jako regionu będzie zauważalna. Zostaliśmy zaproszeni na kolejne wyjazdy na Targi Warszawskie i Targi Wrocławskie. Mam nadzieję, że efekty będą dostrzeżone w tegorocznym sezonie letnim. Jesteśmy umówieni z Prezesem Sienkiewiczem, że na zakończenie naszych wspólnych wyjazdów jeszcze raz usiądziemy i zastanowimy się nad dalszą współpracą w tym zakresie w kolejnym roku. W przyszłości również chciałbym, aby do naszej inicjatywy włączyć podmioty prywatne z terenu miasta i gminy. Ich udział powinien być skierowany może na opracowanie wspólnego informatora o obiektach hotelowych, gastronomicznych i innych atrakcjach, z którym moglibyśmy uczestniczyć w kolejnych targach – powiedział burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Szczawnica z własnej inicjatywy przygotowuje się do udziału w targach pt. „Festiwal Gmin” w Krakowie w dniach 01-02.06.2013r., do których również przyłączy się PSFP.

Autor: Małgorzata Cebula / oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij