Szczawnica: Czek na remont pomnika poległych partyzantów

Fot. 2019.09.02 20:13 / news / czytano 1445 / opinie 0

Symboliczny czek na remont pomnika poległych partyzantów na Przysłopie w ramach konkursu "Małopolska Pamięta" odebrał w imieniu Burmistrza Szczawnicy Sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica – Tomasz Ciesielka.

- Małopolska jest miejscem szczególnie doświadczonym przez historię, a Małopolanie wielokrotnie w dziejach narodu i państwa polskiego dawali przykład przywiązania do najważniejszych dla Polaków wartości, poświęcając za nie swoje zdrowie i życie. Dzisiaj spotykamy się w gronie osób, dla których dziedzictwo kulturowe oraz narodowa historia stanowi potencjał, który należy pielęgnować - takimi słowami Pani Anna Pieczarka – członek zarządu województwa małopolskiego powitała gości zgromadzonych w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie na uroczystym spotkaniu, podczas którego ogłoszone zostały wyniki konkursu „Małopolska Pamięta” .

Konkurs ten skierowany był do jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane mające za zadanie ochronę regionalnego dziedzictwa kulturowego, w tym miejsc pamięci narodowej.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij