Szczawnica: Młodzi idą po głosy - Łączy Nas Szczawnica (art.sponsorowany)

Fot. 2024.04.02 10:56 / news / czytano 563 / opinie 0

Są młodzi, ambitni i niezależni, a średnia wieku wszystkich kandydatów to około 35 lat. Ich motto to: Jutro, zaczyna się dziś! Kandydują do Rady Miejskiej w Szczawnicy! 

"Mówią o nas "Młode Wilki” lub "Białe koszule” - ŁĄCZY NAS SZCZAWNICA

Jesteśmy nową, społeczną inicjatywą młodych mieszkańców Szczawnicy. Zależy nam  na budowaniu wspólnej przyszłości naszej Małej Ojczyzny.  Mamy w planach działać jedynie dla dobra miasta – bezstronnie i słuchając potrzeb Mieszkańców. Pracując z zaangażowaniem i nową energią, chcemy mieć realny wpływ na jakość życia i kształtowanie oblicza Szczawnicy. Startujemy w wyborach samorządowych lecz nie wspieramy żadnego kandydata na burmistrza i nie faworyzujemy żadnego z nich. Mimo to, wiemy, że jesteśmy w stanie wypracować drogę porozumienia służącego efektywnej współpracy.  Pragniemy być głosem Mieszkańców i skutecznym narzędziem do realizacji wspólnych planów w Radzie Miasta. Naszym celem jest działanie w grupie ambitnych, niezależnych osób, które mają nowe pomysły oraz jasny plan na przyszłość i rozwój Szczawnicy. 

Pośród kandydatów znaleźli się ludzie z pasją, aktywni zawodowo, szczęśliwie spełniający się w roli rodzica, którym los mieszkańców nie jest obcy:

ARTUR POROWSKI - OKRĘG NR 3 (Szlachtowa: ul. Jana Pawła II, Kąty, Lipowa, Sielska, Słona Młaka, Wspólna)
Od 2001 roku na stałe mieszkaniec Szlachtowej, abiturient Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Młodszy ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, żeglarz i wieloletni uczestnik Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie. Od 7 lat prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie stolarstwa. Wolne chwile spędza aktywnie i rodzinnie wraz z żoną i dwójką dzieci często wykorzystując walory naszej cudownej okolicy.

JAKUB BAŃKOSZ od "Bryłków" - OKRĘG NR 4 (Osiedle Szczawnica Wyżna ul. Maćka zza Ławy, Szlachtowska)
Rodzinny, aktywny wypoczynek jest dla niego priorytetem. W sporcie to narciarstwo zabiera mu najwięcej czasu. „Dobrowolnie przyrzekam pod słowem honoru, że póki zdrów będę, na każde wezwanie Naczelnika…” te słowa dużo zmieniły w jego życiu. Realizując swoją pasję niesie pomoc ludziom w górach jako ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zawodowo rok temu porzucił pracę na etacie i postanowił pracować na własny rachunek. Obecnie prowadzi działalność gospodarczą w branży turystycznej.

MAGDALENA CZAJA z "Malinowa" - OKRĘG NR 5 (Osiedle Szczawnica Wyżna ul. Brzeg, Samorody, Sopotnicka od nr 1 do nr 20)
Aktywna członkini LGD „Gorce-Pieniny” i była pracowniczka tego stowarzyszenia, gdzie koordynowała ważne dla regionu Pienin wydarzenia, m.in. opery: „Zamek na Czorsztynie” K. Kurpińskiego, „Król Pasterzy” O. Kolberga oraz „Janek” Wł. Żeleńskiego. Koordynatorka projektów kulturalnych, których celem była organizacja warsztatów rękodzielniczych. Współtwórczyni Aplikacji „Dunajec-Przełom się!” oraz strony www.dunajec.eu, służących promocji tej właśnie marki. Zawodowo specjalizująca się w reklamie i marketingu, oraz pozyskiwaniu funduszy krajowych i europejskich. Od ponad 10 lat, wraz z mężem, z powodzeniem prowadzi działalność hotelarską.

MARCIN GUSZKIEWICZ - OKRĘG NR 6 (Osiedle Szczawnica Wyżna ul. Gabańka, Kunie, Niterbarg, Partyzantów, Sopotnicka od nr 21 do końca, Staszowa)
Jego całe życie kręci się wokół szeroko pojętej branży turystycznej. Już jako nastolatek pomagał rodzicom w prowadzeniu biznesu, by w wieku 19 lat założyć własną działalność gospodarczą. Od kilku lat prowadzi wraz z żoną pensjonat, gdzie przez cały rok goszczą turystów i prowadzą działalność gastronomiczną. Z zamiłowania sportowiec - od piątego roku życia uprawia narciarstwo a w 2011 roku, wspólnie z kilkoma osobami, miał zaszczyt uruchomić projekt o nazwie AMP FUTBOL POLSKA.

ŁUKASZ OLEŚ - OKRĘG NR 7 (Osiedle Szczawnica Centrum ul. Szalaya od nr 51 do końca, Zawodzie)
Z wykształcenia politolog ze specjalnością administracja i służby publiczne, z zamiłowania instruktor narciarstwa. Na co dzień z oddaniem prowadzi rodzinny pensjonat. Pasjonuje się podróżami, które mają istotny wpływ na jego wizję przyszłości Szczawnicy.

JACEK PIETRZAK - OKRĘG NR 8 (Osiedle Szczawnica Centrum al. 1 Maja, ul. Bereśnik, Jana Wiktora, Połoniny, Park Górny, Św. Krzyża)
Pasjonat sportu i wszelkiej aktywności ruchowej. Amator Biegów Górskich. Były piłkarz, który karierę piłkarską skończył na poziomie II Ligi Polskiej. Reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy - UEFA Region’s Cup. Uznany za najlepszego zawodnika na Podhalu w ostatnim XX- leciu. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie - kierunek Wychowanie Fizyczne. Swoją pasję piłkarską kontynuuje jako trener i przekazuję swoją wiedzę kolejnym pokoleniom. Szkoleniowiec min. KS Jarmuta Szczawnica z którą awansował do 4 ligi, a dzisiaj II Trener Lubania Maniowy. Jeden z założycieli Pienińskiej Akademii Sportowej, a także pomysłodawca i organizator PIKNIKU SUPERBOHATERÓW.

PIOTR MASTALSKI "spod Siekierek" - OKRĘG NR 9 (Osiedle Szczawnica Centrum ul. Główna od nr 1 do nr 30, Języki, Kowalczyk, Szalaya od nr 1 do nr 50, Zdrojowa, Plac Dietla, Park Dolny)
Jest pokoleniowym szczawniczaninem, więc prędzej przedstawi się przydomkiem „Piotrek spod Siekierek” niż nazwiskiem. Z miastem związany jest nie tylko rodzinnie, ale także biznesowo. Od kilku lat prowadzi restaurację, którą zapoczątkowali w latach 90. jego rodzice, a także działa w branży eventowej - organizuje wyjazdy firmowe w Pieniny, dzięki czemu w swojej pracy może z dumą pochwalić się ogromem możliwości i potencjałem, jakie posiada nasz region.

ANGELIKA WĘGLARZ - OKRĘG NR 10 (Osiedle Szczawnica Centrum ul. Osiedle Dwudziestolecia)
Były pracownik Stowarzyszenia "EkoSzczawnica"; uczestniczyła w unikatowym projekcie zakładającym montaż 1574 szt kolektorów słonecznych na terenie Miasta i Gminy Szczawnica, dzięki jej osobistemu zaangażowaniu Szczawnica zyskała tytuł Mistrza Polski oraz Wicemistrza Europy Odnawialnych Źródeł Energii. Obecnie realizuje się jako Business Developer w jednej z najbardziej rozpoznawalnych światowych korporacji.

WIKTOR MIKOŁAJCZYK - OKRĘG NR 11 (Osiedle Szczawnica Centrum os. Połoniny)
Były członek sztabu trenerskiego kadry olimpijskiej w snowboardzie w konkurencji snowboard cross oraz aktualny mistrz Polski w tej konkurencji. Magister Wychowania Fizycznego, absolwent AWF Kraków. Aktualnie przedsiębiorca związany z ekstremalnymi odmianami kolarstwa górskiego oraz snowboardu. Organizator szkoleń i obozów dla młodzieży oraz dorosłych. Od 4 lat organizator Akademickich Mistrzostw Polski w Snowboardzie rozgrywanych w Szczawnicy.

EWA WALKOWSKA - OKRĘG NR 12 (Osiedle Szczawnica Niżna al. Parkowa, ul. Główna od nr 31 do nr 100, Kwiatowa, Ogrodowa, Zielona)
Od najmłodszych lat czynnie udziela się w życiu kulturalnym regionu. Wokalistka i pedagog. Magister Akademii Muzycznej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz muzykoterapeutka i oligofrenopedagog. Na co dzień pracuje z osobami z niepełnosprawnościami, gdzie angażuje się w usprawnianie ich rozwoju i pokonywanie barier. Udowadnia, że mimo ograniczeń mogą oni osiągać swoje cele i spełniać marzenia. Aktywnie udziela się w społecznych inicjatywach i akcjach charytatywnych. Pomysłodawczyni i współautorka projektów operowych w Szczawnicy i sąsiednich gminach. Prowadzi Muzyczny Przystanek, gdzie odkrywa i rozwija młode talenty muzyczne. Kilkoro jej uczniów można było podziwiać w popularnych programach telewizyjnych. Stale współpracuje z ludźmi z zakresu świata kultury.

BARTOSZ CIESIELKA - OKRĘG NR 13 (Osiedle Szczawnica Niżna ul. Pod Sadami, Skotnicka, Średniak, Wygon)
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Tytuł jego pracy magisterskiej dotyczył, jakże bliskiego nam tematu, niwelacji dziury sezonowej w Mieście i Gminie Szczawnica. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą, zajmując się głównie turystyką i rekreacją wśród dzieci i młodzieży oraz sportem. Organizator wielu lokalnych, prospołecznych wydarzeń oraz jednego z największych eventów biegowych - słynnego w całej Europie. Założyciel La Szopy - miejsca spotkań ludzi gór. Zagorzały pasjonat podróży i górskich wycieczek.

SZYMON UJWARY - OKRĘG NR 14 (Osiedle Szczawnica Niżna ul. Flisacka, Groń, Nad Grajcarkiem, Pienińska, Zyblikiewicza)
Rodowity Szczawniczanin. Absolwent Politechniki Krakowskiej. Od ponad 10 lat członek Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Posiada uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi. Jest miłośnikiem górskich wycieczek i odkrywania piękna naszego regionu.

BARTOSZ MĘŻYK - OKRĘG NR 15 (Osiedle Szczawnica Niżna: ul. Główna od nr 101 do końca, Słoneczna, Widok)
Czynny działacz społeczny dbający o tych najbardziej potrzebujących. Inicjator jednej z najsłynniejszych akcji charytatywnych Na Szczyt w Szczytnym Celu, która ma za zadanie zbieranie funduszy na budowę domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnościami, którzy z różnych powodów tracą oparcie w swoich rodzinach. Akcja ta rozniosła się już na 4 kontynenty i wspierają ją ludzie z całego świata. Współorganizator imprezy charytatywnej „Piknik Superbohaterów”. Na co dzień spełnia się jako przedstawiciel handlowy w sektorze hotelarskim i gastronomicznym.
Autor: MW
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij