Szczawnica żegnała kajakarza - olimpijczyka

Fot. 2021.09.22 19:24 / news / czytano 534 / opinie 0

Na cmentarzu parafialnym w Szczawnicy z honorami pochowano we wtorek kajakarza urodzonego w Szczawnicy, związanego z Klubem Sportowym Pieniny.

W uroczystości uczestniczyła rodzina zmarłego oraz przedstawiciele władz samorządowych, rządowych, wojewódzkich oraz środowiska sportowego.

Za wybitne zasługi sportowe w kajakarstwie Stefan Kapłaniak został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Małopolski, który został przekazany na ręce żony zmarłego. 
 
Stefan Kapłaniak urodził się 10. kwietnia 1933 roku w Szczawnicy. Zmarł 8. sierpnia w Chicago. Był medalistą olimpijskim z Rzymu i dwukrotnym mistrzem świata z roku 1958, olimpijczykiem w Melbourne 1956, Rzymie 1960  i Tokio 1964.
Autor: oprac.red.
Źródło: FB G.Niezgoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij