Umowa partnerska o współpracy z mazurską gminą podpisana

Fot. 2013.06.04 14:16 / news / czytano 3492 / opinie 0

W historii gminy Miłki jest to pierwsze tego rodzaju porozumienie. Natomiast dla Gminy Krościenko n/D to czwarte porozumienie o wzajemnym partnerstwie.

Kilkuosobową delegację z Krościenka n/D, która odwiedziła Gminę Miłki w dniu 29 maja br. reprezentowali; Wójt Gminy Stanisław Gawęda, Wicewójt Janusz Piwoni, Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Kwiatek wraz z członkami Rady. Samorządowcy podpisali porozumienie o współpracy z przedstawicielami gminy Miłki, Wójtem Stanisławem Wąsiakowskim oraz  Przewodniczącym Rady Gminy Tomaszem Gujdą.
Zakres wspólnych zamierzeń to nie tylko wymiana doświadczeń w rozwiązywaniu problemów samorządowych, ale też szeroko pojęta wymiana kulturalna. Dzieci i młodzież z obu gmin będzie miała okazję poznać i zwiedzić inne regiony Polski. Kolejną płaszczyzną współpracy może stać się wspólna promocja branży turystycznej. - Zarówno jedna jak i druga gmina mocno stawiają na rozwój tej dziedziny, choć sezon jest bardzo krótki. - mówił Stanisław Gawęda. Wymiana doświadczeń między osobami zajmującymi się agroturystyką może przynieść korzyści obu stronom. Po podpisaniu umowy o partnerstwie na scenie Ośrodka Kultury w Miłkach zaprezentowały się zespoły artystyczne z Krościenka n/D i Miłek.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij