W przyszłym roku rusza budowa Zakładu Przyrodoleczniczego

Fot. 2014.08.21 14:53 / news / czytano 3674 / opinie 1

Budowa nowego zakładu, w którym leczone będą schorzenia górnych dróg oddechowych i zaburzenia ruchowe, rusza w Szczawnicy w 2015 roku.

Na dwóch poziomach, obejmujących 7 tys. metrów kwadratowych powstaną komfortowe i profesjonalne sale rehabilitacyjne i zabiegowe oraz gabinety lekarskie, baseny do terapii wodnej i rekreacji. Dla kuracjuszy powstanie też weranda widokowa, gdzie będą oni mogli wypocząć po zabiegach.

Jak wyjaśnia Krzysztof Mańkowski prezes Uzdrowiska Szczawnica S.A, na mocy zawartego w 2005 r. porozumienia ze Skarbem Państwa, mieli oni obowiązek zainwestowania w Uzdrowisko 10 mln zł, aby otrzymać resztę akcji. Wykupienie od Skarbu Państwa, w ubiegłym tygodniu, mniejszościowego pakietu 3,8 proc. akcji formalnie zakończyło proces reprywatyzacji Uzdrowiska Szczawnica, a Skarb Państwa przestał być akcjonariuszem tej spółki.

Zawiązana przez spadkobierców spółka Thermaleo od roku 2005 zainwestowała w Uzdrowisko Szczawnica, które było w ruinie w sumie około 150 mln zł. Sztandarową inwestycją była rewitalizacja Placu Dietla z zabytkowymi zabudowaniami, a także odnowienie Inhalatorium i odbudowa Dworku Gościnnego.
Autor: Oprac. red.
Źródło: PAP
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

stary górol2014.08.21 16:08
Hej. Prędko.Już miał dawno stać.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij