Wicemarszałek Sorys z wizytą w Ochotnicy

Fot. Arch.UG. Ochotnica Dolna 2015.07.09 17:43 / news / czytano 3534 / opinie 0

Dzisiaj w budynku Urzędu Gminy Ochotnica Dolna wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys i wójt Gminy Stanisław Jurkowski podpisali umowę na dofinansowanie realizacji zadania pn. "Odnawialne źródła energii szansą poprawy stanu środowiska naturalnego w gminie Ochotnica Dolna".

 

0 1,6 mln. złotych wzbogaci się gmina Ochotnica Dolna dzięki dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki wsparciu finansowemu już wkrótce w Zespole Szkolno-Przedszkolnym oraz Oczyszczalni Ścieków w Tylmanowej z gniazdek popłynie prąd czerpany wprost z energii słonecznej. Będzie to efekt montażu dwóch zestawów paneli fotowoltaicznych, które umożliwią produkcję energii elektrycznej z całkowicie ekologicznego i odnawialnego  źródła jakim są promienie słoneczne.
 
Inwestycja pozwoli na ograniczenie wydatków na energię ale i osiągnięty zostanie efekt ekologiczny. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1,9 mln. złotych.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch.UG. Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij