Wójt tłumaczy, za co przyznał nagrody finansowe na koniec roku

Fot. 2014.03.01 12:31 / news / czytano 6224 / opinie 13

Decyzją Stanisława Gawędy pracownicy gminni otrzymali nagrody pieniężne za rok ubiegły na łączną kwotę ponad 55 tysięcy złotych. Za co? Wójt wyjaśnił na sesji.

Dodatkowe pensje przyznawane co roku urzędnikom często wywołują dyskusję. Decyzją wójta lub burmistrza pracownicy samorządowi mogą otrzymać nagrody finansowe za tak zwane „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej”, zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych, co wynika z rozdziału 4 dotyczącego uprawnień pracowników samorządowych. Pracodawca w regulaminie wynagrodzenia określa warunki przyznawania oraz warunki i sposób wypłacania premii i nagród innych niż nagrody jubileuszowe.

Radny Dariusz Morawczyński poruszył ten temat na ostatniej krościeńskiej sesji Rady Gminy dlatego, że spotkał się z opiniami wśród mieszkańców, iż rada miała coś wspólnego z decyzją o przyznaniu nagród. - Chcę tylko wyjaśnić, że rada nie ma z tym nic wspólnego i jest to suwerenna decyzja wójta, jeśli zdecydował on, że środki finansowe gminy na to pozwalają - mocno akcentował Morawczyński i przypominał: - Często wnosiłem o przekazanie niewielkich środków finansowych na małe inwestycje, wtedy zastępca wójta prosił mnie, abym mu pokazał skąd ma te środki wziąć. Teraz proszę mi pokazać, gdzie znalazło się ponad 55 tys. złotych na te wypłaty.

Włodarz gminy zapewnia, że nie czuje niesmaku i zażenowania. - Nagrody przyznane na koniec roku pracownikom, kierownikom jednostek organizacyjnych, nauczycielom wzbudzają duże emocje na terenie naszej gminy, czego nie ma w innych gminach, a wszyscy wójtowie z terenu powiatu nowotarskiego przyznali swoim pracownikom nagrody - zapewnia Gawęda.

Wójt tłumaczy dalej dlaczego nagrody zostały przydzielone. - Po zeszłorocznej kompleksowej kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej Gmina Krościenko n/D pokazana była jako wzór w pracy samorządowej i tego nie można pominąć, bo za dobrą pracę trzeba ludzi wynagradzać. Ponadto pracownicy, którzy otrzymali nagrody nie mieli podwyżek od trzech lat. Ponadto pozyskali oni ponad 4 mln złotych ze środków zewnętrznych. 

Radny Morawczyński przypomniał także, że w kompetencji Rady Gminy jest tylko przyznanie nagrody wójtowi, ale takowej na koniec 2013 roku nie było.
Autor: mw
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

obca2014.03.09 15:03
Do nostromo, a Ty jesteś taki pewny? Skąd masz taką informację pochwal się !!!!!!
nostromo2014.03.05 14:03
Do obcej w Miatu Szczawnica , Gminie Ochotnica i w Gminie Czorsztyn nie przyznano żadnych nagród.
autochton2014.03.03 16:03
Panie Dariuszu, a może by tak na podstawie Ustawy o dostępie do informacji publicznej przedstawić na portalu szczegóły kto i ile premii dostał. Skoro gmina jest bardzo zadłużona i brakuje jej pieniędzy może warto by było w geście solidarności z mieszkańcami , koniecznie w obecności prasy zgłosić wniosek o obniżenie pensji władzy samorządowej oraz diet radnych. Niektóre samorządy potrafiły tak zrobić. A swoją drogą warto by było przeczytać w prasie, czy internecie kto , jak głosował i komu naprawdę zależy na dobru gminy, a komu tylko na apanażach.
nagrody2014.03.02 21:03
jeden z tygodników napisał o nagrodach w samorządach - na czele gmina Krościenko -wszyscy chcieli dostać tyle na szarym końcu powiat nowotarski
zenek2014.03.02 20:03
kurde nagrody za co za Nieróbstwo paranoja 0 inwestycji 0 pomysłu za pierdzenie w stołki nagrody ZAJEBISCIE ku--------a nagrody ZA CO
obca2014.03.02 17:03
Spytajcie ile nagród przyznali pracownikom w Miastu Szczawnica i Gmina Ochotnica , nie podali tego, a, że dostali dużo więcej niż w Gminie Krościenko wstyd włodarze miasta Szczawnica i gmina Ochotnica, przyznajcie się ile poszło z budżetu Miasta i Gminy, zainteresujcie się mieszkańcy i Komisja Rewizyjna okłamują nawet gazety!! Wstyd, kłamstwo i prostota, kto ma coś na obronę!!! Prawda wyjdzie i tak na jaw, chociaż niektórzy się przyznają i dla nich duży plus, nie okłamują mieszkańców chcą to dają
chore2014.03.02 03:03
strata masz racje ,tyle kasy wywalic na jakies boisko w Grywałdzie a za te nagrody i kawalek jeszcze kasy moglby powstac jeden "orlik " w gminie i jeszcze zostałoby na coś innego...wstyd!!!!
Sprawiedliwy2014.03.01 18:03
A może tak jednak uwalić sobie z wypłaty za spłacanie starych kredytów nowymi, za zmarnowanie kilkunastu lat. Wszystko w około się rozwija tylko gmina Krościenko nie. Ej szanowna władzo lepiej byście te pieniądze wydali na przeszkolenie kogoś celem pisania dobrych wniosków. Między innymi przez was młodzież ucieka z tej pięknie położonej miejscowości. Niedługo to będzie miasteczko starców...
strata2014.03.01 16:03
strata 411 tys. zł na boisko w Grywałdzie ... to dać nagrodę
komodo2014.03.01 14:03
Ja proponuję by wójt przedstawił do wiadomości publicznej komu, ile i za co? Bo to nie jego prywatny folwark a własność ogółu. Jeśli zasłużyli to nie ma problemu by upublicznić dokładne informacje o osiągnięciach poszczególnych nagrodzonych. W końcu osiągnięciami trzeba się chwalić.

reklama

ronin2014.03.01 13:03
bardzo fajnie gmina zadłużona po uszy a zastępca, sekretarz dostają po 5 tys. nagrody. ale co tam bogatemu wszystko wolno. Grunt to luz udawało się przez trzy kadencje to dlaczego ma się nie udać jeszcze raz, czyli kampania wyborcza ruszyła,
Chore2014.03.01 13:03
No jest ci ****o..."za szczegolne osiagniecia I dobra prace" ..kto w tym urzedzie na to zasluguje...chyba tylko Pani sprzataczka...szlak trafi
zniesmaczony2014.03.01 12:03
A jak mógłby wójt czuć zniesmaczenie albo zażenowanie? Przecież dał kolesiom i koleżankom nagrody i teraz będą wszystkim mówić jaki to dobry i przezorny włodarz. Bo może i ci pracownicy nie mieli podwyżek ale i tak zarabiają pewnie dużo powyżej tego co przeciętny mieszkaniec gminy ma na miesiąc. Z tego co słyszałem wicewójt dostał 5 tys. złotych nagrody a na biednego nie trafiło także powody do wstydu panie wójcie są i to duże. Te pieniądze można by lepiej zainwestować. Zakładam że za te pieniądze można by już coś dla sportu, turystyki czy chociażby ogólnie dla mieszkańców gminy zrobić. No ale lepiej je zmarnotrawić bo takie rozdawnictwo za wysoką wydajność w zaciąganiu nowych kredytów jest przecież wskazane prawda?
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij