Wsparcie profesjonalistów dla mieszkańców Gminy Krościenko nad Dunajcem

Fot. 2017.05.12 09:15 / news / czytano 2364 / opinie 0

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krościenku nad Dunajcem przypomina, że w ramach Programu „Centrum wsparcia interdyscyplinarnego dla osób/rodzin w kryzysie z terenu Gminy Krościenko nad Dunajcem” można skorzystać ze wsparcia specjalistów.

Wsparcie specjalistów jest bezpłatne.

PSYCHOLOG: W chwili obecnej w budynku przy ul. Rynek 32 (STARA PLEBANIA) dwa razy w miesiącu przyjmuje psycholog. Porady psychologa udzielane są po uprzednim kontakcie telefonicznym pod nr tel. 606 465 883. Aktualny harmonogram:

25 maja (czwartek) w godz. 15.00-17.00
1 czerwca (czwartek) w godz. 15.00-17.00
16 czerwca (piątek) w godz. 15.00-17.00
 
Dodatkowo informuję, że jest możliwość skorzystania z pomocy pozostałych specjalistów.

Są to między innymi:

PRACOWNICY SOCJALNI: przyjmują w godzinach pracy Ośrodka.

MEDIATOR: Przy pomocy mediatora można omówić swój problem i znaleźć rozwiązanie, najlepsze z możliwych i satysfakcjonujące obie strony sporu. Przedmiotem postępowania mogą być między innymi sprawy dotyczące: pojednania małżonków lub ustalenia warunków rozstania, sposobu sprawowania władzy  rodzicielskiej, kontaktów rodziców z dziećmi, zaspokojenia potrzeb rodziny, alimentów, a także sprawy majątkowe i mieszkaniowe.

COACH:  Kto może skorzystać z pomocy coacha? Osoby, które są dopiero na początku swojej drogi zawodowej i poszukują zajęcia, które sprawiałoby im satysfakcję, również osoby które poszukują zmiany w swoim życiu zawodowym, jednak nie wiedzą w jakim kierunku chciałyby się rozwijać.

Program „Szkoła dla rodziców”: to cykl spotkań warsztatowych dla każdego rodzica szukającego sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Głównym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń.

Osoby zainteresowane skorzystaniem ze wsparcia specjalisty, w tym z programu „Szkoła dla rodziców”, mediatora rodziny lub osoby zajmującej się coachingiem, proszone są o osobiste zgłoszenie się w biurze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krościenku nad Dunajcem, bądź telefoniczny kontakt na nr tel. 18 262 30 09 w godzinach pracy Ośrodka.
Źródło: GOPS Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij