XVIII Śpisko Watra w Niedzicy

Fot. Anna Borkowska 2013.07.08 02:10 / news / czytano 7413 / opinie 0

Przy Gminnym Centrum Kultury odbył się letni przeglądu spiskiego folkloru „XVIII Śpisko Watra”.

Na scenie zaprezentowały się zespoły z gmin: Łapsze Niżne, Nowy Targ, Bukowina Tatrzańska, a także z partnerskiego słowackiego miasta Spiskiej Starej Wsi  i węgierski zespół CSASZTA Neptanccsoport.

Przegląd tradycyjnie rozpoczął się od zapalenia symbolicznego ogniska/watry przez Wójta Gminy Pawła Dziubana - Spiska Watra osiągnęła wreszcie pełnoletniość - obchodzimy właśnie dzisiaj 18. urodziny tej imprezy - podkreślił wójt. Impreza ma celu kultywowanie tradycji dziedzictwa kulturowego Spisza, wzmocnienie współpracy kulturalnej i dobrosąsiedzkiej gmin partnerskich: Łapsze Niżne i Spiska Stara Wieś oraz wspólnej integracji mieszkańców. W tym roku dodatkowo na scenie zaprezentował się zespół z Węgier CSASZTA Neptanccsoport.

Na „Watrze” wystąpiły zespoły; Małe Jedlicki z Łapsz Wyżnych, Śpisoki z Łapsz Niżnych, Frydmanianie z Frydmana, Honaj z Dursztyna, Ciardasie z Czarnej Góry, Maguranka ze Spiskiej Starej Wsi na Słowacji, Czardasz z Niedzicy, Kocie Łapki z Czarnej Góry, Bystry Potok z Kacwina, Spiszacy z Łapsz Niżnych, Zielony Jawor z Krempach, Podhale - Grupa Spiska z Jurgowa, z Węgier CSASZTA Neptanccsoport.
 
Podczas przeglądu folklorystycznego degustowano spiskie potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Niedzicy i ze Spiskiej Starej Wsi. Najmłodsi korzystali z dmuchanej zjeżdżalni, suchego basenu, trampoliny oraz kosztowali smakowite lody, popcorn oraz watę cukrową.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij