Zaprzysiężenie Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem

Fot. Anna Borkowska 2014.12.10 09:30 / news / czytano 6441 / opinie 0

Wczoraj w budynku Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku n.D. miała miejsce druga sesja Rady Gminy. Została zwołana w celu zaprzysiężenia nowego wójta Jana Dydy.

Sesję, która rozpoczęła się od wręczenia wójtowi gminy, Janowi Dydzie zaświadczenia o wyborze oraz złożenia przez włodarza ślubowania prowadził świeżo wybrany przewodniczący Rady Tomasz Gabryś.

- Dziękuję tym, którzy powierzyli w moje ręce swoje oczekiwania i nadzieje, zrobię wszystko co w mojej mocy, aby ich nie zawieść -  powiedział Dyda. Zwrócił się on również o pomoc w budowaniu Krościenka "naszych marzeń" do obecnej na sali Anny Paluch Poseł na Sejm RP, radnych wojewódzkich i powiatowych, gdyż bez ich wsparcia to nie będzie możliwe. W swoim inauguracyjnym wystąpieniu nowy wójt zapraszał przedstawicieli lokalnych instytucji i przedsiębiorców do szeroko pojętej współpracy. - Zmieniajmy Krościenko wspólnie - zaznaczał włodarz, który podkreślił również, że priorytetem tej kadencji będzie doprowadzenie do budowy upragnionej stacji narciarskiej na Toporzyskowo.

Na zaprzysiężeniu nie zabrakło kończącego swoją pracę wójta Stanisława Gawędy. Pogratulował on Janowi Dydzie zwycięstwa oraz życzył powodzenia w realizacji wyborczych obietnic. Podkreślił także, iż odchodzi ze swojego stanowiska w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Posłanka Anna Paluch zdeklarowała się pomóc nowej władzy Krościenka n.D. i ściśle z nią współpracować. 

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście m.in. radni Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Hamerski i Stanisław Barnaś, radni Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki i Jan Komorek, dyrektor PPN Michał Sokołowski, prezes i naczelnik Podhalańskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Dariusz Budzowski i Mariusz Zaród, prezes Związku Podhalan oddział w Krościenku n.D Marian Jarosz, Gminny Komendant Ochotniczych Straży Pożarnych Piotr Oleś, prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec Jan Sienkiewicz, pracownicy Urzędu Gminy, kierownicy jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń oraz mieszkańcy.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij