Zebrali ponad 36 tysięcy złotych dla poszkodowanego rowerzysty

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.07.27 21:48 / news / czytano 4350 / opinie 0

Dokładnie 36 147,16 tys. złotych zebrali organizatorzy akcji Komitet Społeczny "Razem dla Was" Tylmanowa podczas zbiórek przykościelnych oraz Pikniku Charytatywnego kończącego sobotni protest rowerowy zorganizowany na trasie Tylmanowa-Krościenko n.D.

Środki trafiły do rodziny pana Zbyszka, mieszkańca Krościenka n.D, który jadąc na rowerze do pracy w kwietniu br. został potrącony przez samochód ciężarowy. W ciężkim stanie pan Zbyszek przetransportowany został do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.  Po długotrwałej hospitalizacji wrócił  do  sprawności, jednak uraz głowy jakiego odniósł w trakcie wypadku sprawił, że cierpi na zanik pamięci. Teraz czeka go długa i kosztowna rehabilitacja.

Dzisiaj w Pienińskim Banku Spółdzielczym w Krościenku n.D członkowie komitetu: Franciszek Ziemianek, Stanisław Michałczak, Czesław Ligas oraz Jacek Noworolnik dokonali wpłaty zebranych środków. Później odwiedzili rodzinę pana Zbyszka. Zbyszek ma 32 lata, żonę Kingę i trójki dzieci w wieku 7,5 i 3 latka.


Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij