Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D - szkoła, która otwiera przed Tobą świat (art. sponsorowany)

Fot. 2020.07.26 08:30 / news / czytano 1339 / opinie 0

Dlaczego warto wybrać szkołę uczącą zawodu? Odpowiedź wynika z oczekiwań dzisiejszego rynku pracy. Większość ofert  pracy skierowanych jest do specjalistów z konkretnej profesji. Zapotrzebowanie na zawodowców jest coraz większe – etos technika wraca do łask.

Dobrze jest więc wybrać szkołę, która oferuje kształcenie zawodowe.  Ta decyzja nie zamyka drogi do dalszej nauki, daje natomiast wyobrażenie o przyszłej profesji, wyposaża w umiejętności, które umożliwiają podjęcie pracy w wybranym zawodzie.

Matura zdana równolegle z zawodowym egzaminem wieńczącym technikum otwiera przecież drzwi uczelni wszystkim tym osobom, które będą chciały kontynuować naukę.
 
Wybierając kierunek kształcenia, warto pomyśleć o zapotrzebowaniu lokalnego rynku pracy, ale także o możliwościach podjęcia pracy za granicą. Proponowane w naszej Szkole kierunki kształcenia to zawody z przyszłością, zawody oceniane jako te, na które zapotrzebowanie będzie systematycznie wzrastać. 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że uczniowie naszej Szkoły otrzymują Europass – suplement do dyplomu ‎potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w języku angielskim, uznawany w krajach Unii Europejskiej, co daje możliwość podjęcia pracy w zawodzie również za granicą.
 
Oferta praktycznych kursów
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom  naszych uczniów, stworzyliśmy ofertę bezpłatnych kursów zawodowych realizowanych w ramach projektu unijnego, takich jak: animator czasu wolnego, prawo jazdy kat. B, systemy informatyczne w turystyce i hotelarstwie, kurs florystyczny, które pozwolą na zdobycie dodatkowych umiejętności i kwalifikacji przydatnych na rynku pracy.
 
Szkoła na wysokim poziomie, blisko domu
Atutem szkoły są także nowoczesne pracownie, wyposażone w profesjonalny sprzęt i urządzenia. Uczniowie kształcą się pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry - nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych są egzaminatorami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Wszystko to przekłada się na efekt końcowy, najważniejszy dla ucznia - wysoką zdawalność egzaminów maturalnych i zawodowych!

W kształceniu zawodowym bardzo dużą wagę przywiązuje się do łączenia wiedzy z praktyką. Uczniowie uczestniczą w różnych wydarzeniach związanych z branżą zawodową. Swoje zainteresowania rozwijają poprzez udział w licznych konkursach branżowych, przedmiotowych, sportowych i innych.

OFERTA BRANŻY GASTRONOMICZNEJ
1. Technik żywienia i usług gastronomicznych
Nauka na tym kierunku przygotowuje uczniów do podejmowania zadań związanych
z organizacją i obsługą konsumenta oraz przygotowywaniem imprez organizowanych przez wszystkie zakłady świadczące usługi gastronomiczne. Uczniowie uczą się urządzać zakłady gastronomiczne, układać diety, menu codzienne i okolicznościowe, przeprowadzać ocenę jakości żywienia, umiejętnie sporządzać potrawy zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, estetycznego ich podawania i prawidłowej obsługi konsumenta.

2. Branżowa Szkoła I stopnia: kucharz
Kucharz jest artystą, a gotowanie sztuką. Kucharz musi odznaczać się nie tylko wyczuciem smaku, ale i kreatywnością. To od jego pomysłów i wyobraźni zależy, czy wymyślone dania będą smaczne i czy będą pięknie wyglądały. Kształcąc się w zawodzie kucharz, zdobędziesz wiedzę na temat przeróżnych kultur kulinarnych, łączenia składników
i smaków, nabędziesz umiejętności przygotowania różnorodnych potraw, ich podania
w bardzo atrakcyjnej formie, sztuki nakrywania i dekoracji stołu.

3. Branżowa Szkoła I stopnia: cukiernik
Praca cukiernika polega przede wszystkim na produkcji wszelkiego rodzaju ciast, ciastek, tortów, deserów, cukierków, pieczywa cukierniczego, lodów i elementów dekoracyjnych, które poza walorami smakowymi powinny również posiadać walory estetyczne.
 
OFERTA BRANŻY TURYSTYCZNO - HOTELARSKIEJ
1. Technik organizacji turystyki
Jeżeli lubisz podróżować, spędzać aktywnie czas, organizować wypoczynek dla siebie i innych, to nasza Szkoła jest właśnie dla Ciebie! U nas nauczysz się, jak organizować własną działalność turystyczną, imprezy turystyczne krajowe i zagraniczne dla różnych grup odbiorców, jak obsługiwać klientów korzystających z usług turystycznych, rozliczać imprezy i usługi turystyczne. Poszerzysz swoją wiedzę o różnych regionach i krajach, poznasz kulturę innych narodów.

2. Technik hotelarstwa
Jeśli jesteś ciekawy świata, lubisz poznawać ludzi, jesteś osobą empatyczną nastawioną na spełnianie oczekiwań innych osób – ten zawód jest dla Ciebie! Do zadań zawodowych wykonywanych przez technika hotelarstwa należą wszystkie czynności związane z obsługą gościa hotelowego (recepcja, służba piętrowa, gastronomia), planowanie różnego rodzaju usług hotelarskich, organizowanie i obsługiwanie kongresów, targów, zjazdów i innych imprez; organizowanie usług turystycznych i rekreacyjnych; urządzanie wnętrza różnych jednostek hotelowych i gastronomicznych; prowadzenie korespondencji
i obsługiwanie nowoczesnego sprzętu biurowego.

OFERTA BRANŻY INFORMATYCZNEJ
1. Technik informatyk
We współczesnych czasach informatyk jest jednym z najbardziej pożądanych zawodów. Dlaczego? Informatyka zdominowała już niemal każdą dziedzinę życia. U nas zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu budowy i naprawy komputerów, obsługi
i administrowania różnymi systemami operacyjnymi, tworzenia sieci komputerowych, administrowania bazami danych, a także projektowania graficznego stron WWW i programowania aplikacji internetowych. 
 
BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA – KLASA WIELOZAWODOWA
Klasa wielozawodowa umożliwia elastyczne dostosowywanie kształcenia do potrzeb pracodawców na współczesnym rynku pracy. To klasa, w której uczniowie uczą się wybranego przez siebie zawodu. Stwarza ona młodzieży szansę zdobywania umiejętności w zawodach usługowych typu: fryzjer, sprzedawca, elektryk, elektromechanik, ślusarz, stolarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, murarz – tynkarz, kamieniarz, mechanik pojazdów samochodowych i inne.
 
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie internetowej naszej Szkoły:

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij