Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D -Twój wybór przyszłości (art. sponsorowany)

Fot. 2021.05.13 15:35 / news / czytano 298 / opinie 0

Wybór szkoły średniej jest bardzo ważną i niekiedy trudną decyzją w życiu każdego młodego człowieka. W końcu od tego w dużej mierze będzie zależała jego przyszłość. W takich sytuacjach należy kierować się jakością. Jej gwarancję daje uczniom ZSZiP w Krościenku nad Dunajcem!

Szkoła już od wielu lat cieszy się popularnością wśród młodzieży, a jej mury opuszczają absolwenci dobrze przygotowani do dalszej nauki lub rozpoczęcia pracy. Technikum oferuje uczniom kształcenie na wielu kierunkach.
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych. Tutaj zostaniesz przygotowany do podejmowania wszelkich działań związanych z obsługą konsumenta oraz nauczysz się przygotowywać imprezy, organizowane przez wszystkie zakłady świadczące usługi gastronomiczne. Uczniowie zdobywają wiedzę na temat układania diet, menu codziennego, jak i okolicznościowego, umiejętnego sporządzania potraw i wiele więcej. 
  • Technik hotelarstwa. Ten kierunek przygotuje Cię przede wszystkim do wykonywania wszystkich czynności związanych z obsługą gościa hotelowego, na różnych stanowiskach. Nauczysz się planować różnego rodzaju usługi hotelarskie oraz organizować zjazdy, kongresy czy targi. 
  • Technik organizacji turystyki. To z pewnością kierunek dla osób, które nie potrafią usiedzieć w miejscu. Wiąże się bowiem z podróżami. Nauczysz się organizować własną działalność turystyczną czy imprezy turystyczne krajowe i zagraniczne. Ponadto poszerzysz swoją wiedzę o różnych regionach i krajach oraz poznasz kulturę innych narodów.
  • Technik informatyk. Informatyk to jeden z najbardziej pożądanych zawodów we współczesnym świecie, gdzie wszystko kręci się wokół nowej technologii. Zdobędziesz tu wiedzę z zakresu budowy i naprawy komputerów, obsługi i administrowania różnymi systemami operacyjnymi, tworzenia sieci komputerowych i nie tylko.
Ponadto dla uczniów dostępne są kierunki z Branżowej szkoły I stopnia takie jak kucharz, cukiernik czy klasa wielozawodowa. Na jak najlepsze przygotowanie do danego zawodu pozwalają nowoczesne sale, wyposażone w niezbędne sprzęty. 

Dlaczego warto wybrać technikum lub szkołę branżową? Przede wszystkim dlatego, że na dzisiejszym rynku pracy większość ofert kierowania jest do specjalistów z konkretnych dziedzin. Dobrze jest wybrać szkołę, która oferuje kształcenie zawodowe, ponieważ daje ona wyobrażenie o przyszłej profesji i wyposaża ucznia w najbardziej przydatne umiejętności. Matura zdana równolegle z egzaminem zawodowym otwiera absolwentowi drogę nie tylko do dalszej nauki, ale również do rozpoczęcia kariery zawodowej.

O wysokiej skuteczności nauczania świadczy  zdobyty  przez szkołę tytuł „Srebrnej Szkoły”, przyznany w Ogólnopolskim Rankingu Szkół „Perspektywy”. ZSZiP może szczycić się nim już kilka lat. Technikum znalazło się na wysokiej pozycji zarówno w rankingu ogólnopolskim, jak i wojewódzkim! Ponadto szkoła oferuje swoim podopiecznym wiele bezpłatnych kursów zawodowych, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Znajdziesz tu między innymi: kurs animatora wolego czasu, prawo jazdy kategorii B, kurs kelnerski, barmański, baristy, kuchni świata czy nawet florysty. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

Opiniami na temat szkoły dzielą się uczciwe i nauczyciele, a oni przecież najlepiej wiedzą co w trawie piszczy. 

„Bocian to szkoła, która daje szansę na lepszą przyszłość. Dzięki niej mogłem rozwijać swoje pasje, a pion pedagogiczny pozwolił mi lepiej zrozumieć poruszane problemy. To szkoła z dobrą atmosferą, gdzie każdy uczeń może liczyć na pomoc i wsparcie”. Absolwent szkoły 2020, kierunek: technik informatyk

„W tej szkole staramy się stworzyć jak najlepsze warunki do nauki. Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych uczniów, zaszczepiając w nich zamiłowanie do nauczanego zawodu”. Nauczyciel ZSZiP

„Staramy się rozwijać samodzielność i pomysłowość uczniów. Są oni twórcami swojego sukcesu, a nauczyciel jest jedynie przewodnikiem. Pokazujemy drogę, jak ten sukces osiągnąć. Doceniamy każdego ucznia, wspieramy ich w osiąganiu celów zarówno wielkich jak olimpiady i konkursy, jak i w sprawach codziennych. Co najmniej połowa zajęć zawodowych ma charakter praktyczny, uczymy umiejętności przydatnych w późniejszej pracy”. Nauczycielka ZSZiP

„Zdobyte umiejętności i pasja wykwalifikowanych nauczycieli rozbudziły we mnie zainteresowania kulinarne, co wpłynęło na wybór kierunku studiów i pozwoliło mi zostać nauczycielem w tej właśnie szkole. Wyuczone i zapamiętane zasady w tej szkole przekazujemy do dziś swoim uczniom – są ponadczasowe”. Absolwentka szkoły 1997, obecnie nauczycielka ZSZiP

„W technikum dzięki wykwalifikowanej kadrze nauczycieli poszerzyłam swoją wiedzę w zakresie żywienia osób, co pomogło mi się lepiej odnaleźć na studiach dietetyki”. Absolwentka szkoły 2019, kierunek: technik żywienia i usług gastronomicznych 

Decyzja o wyborze szkoły średniej to duża odpowiedzialność. Postaw więc na jakość i wybierz ZSZiP w Krościenku nad Dunajcem. Ta szkoła da Ci możliwość rozwoju i otworzy drzwi na nowe perspektywy. Kadra nauczycielska zadba, abyś otrzymał wiedzę, potrzebną do skończenia szkoły i obrania kolejnej drogi. Tutejsi nauczyciele są egzaminatorami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Co więcej, wielu nauczycieli także było kiedyś uczniami tej szkoły, a teraz przekazują zdobytą wiedzę kolejnym pokoleniom. Wszystko to przekłada się na Twój sukces. Wybierz mądrze – wybierz ZSZiP. Do zobaczenia!

Nauczyciele ZSZiP w Krościenku n.D
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij