Energetyczne spotkanie z Janem Sebastianem Bachem

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.05.21 21:17 / news / czytano 2335 / opinie 0

Ponad 350 osób, m.in. dzieci i seniorów wysłuchało na żywo muzyki Bacha w Szczawnicy. Okazją stał się artystyczno-edukacyjny projekt pt.: „Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha”, realizowany przez stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. 

Pełne energii i pasji stylowe interpretacje bachowskich arcydzieł, wśród których znalazły się fragmenty Oratoriów na Wielkanoc i Wniebowstąpienie oraz Suita h-moll, poprzedzone komentarzami dyrygenta, zachwyciły zgromadzoną na koncercie w Dworku Gościnnym publiczność. Wykonawcami było polsko-czesko-węgierskie Baroque Collegium 1685, składające się ze znakomitych śpiewaków oraz instrumentalistów-wirtuozów, na co dzień współpracującymi z najlepszymi europejskimi zespołami i festiwalami. Arie altowe zaprezentowała Helena Poczykowska. 

Koncert został poprzedzony popołudniowymi zajęciami interaktywnymi dla dzieci ze szkół podstawowych w Szczawnicy i Szlachtowej. Autorskie zajęcia z udziałem muzyków Baroque Collegium 1685 nosiły tytuł „Barokowe Kino akcji” i  cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodych słuchaczy. Za całość artystyczną i organizacyjną przedsięwzięcia odpowiadała Agnieszka Żarska – założycielka i dyrektor artystyczny oraz dyrygent międzynarodowego Baroque Collegium 1685, które zainaugurowało swoja działalność w 2016 roku podczas prestiżowego cyklu BACH200UW na zaproszenie Uniwersytetu Warszawskiego.
Autor: SCK
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij