KinoAkademia w Dworku Gościnnym

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.12.02 13:20 / news / czytano 3817 / opinie 0

W dniach 26 i 27 listopada w sali głównej Dworku Gościnnego w Szczawnicy  odbyły się projekcje filmowe wraz z zajęciami interaktywnymi dla dzieci i młodzieży.

Repertuar filmowy, w sumie cztery seanse, oraz autorskie spotkania przygotowali i przeprowadzili instruktorzy pracujący na co dzień w sądeckim MCK Sokół. 

Dla młodszych widzów była to tematyczna pogadanka oraz zagadki z nagrodami a także wspólne poszukiwanie skarbu ukrytego na sali kinowej Dworku Gościnnego, które koordynowały Elwira Dyrek oraz Natalia Lisowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali ponadto specjalne folderki z kolorowankami i łamigłówkami.
 
Nieco starsza publiczność mogła dowiedzieć się więcej na temat przesłania, które niesie ze sobą disnejowska produkcja 3D: ”Ralph Demolka„ oraz obejrzeć prezentację dotyczącą rozwoju technologii w kinie od czasów kina niemego aż po współczesność, która  poprzedziła film Tima Burtona pt.: „Frankenweenie” prezentowany w wersji 3D. Zajęcia dla młodzieży w sposób fachowy i atrakcyjny zarazem poprowadził filmoznawca i krytyk filmowy –Karol Szafraniec.

Organizatorem KinoAkademii jest Fundacja Andrzeja Mańkowskiego-Szczawnica przy współpracy Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.
Autor: Agnieszka Żarska
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij