Kolorowy świat Kingi i Michałka

Fot. 2022.01.20 16:39 / news / czytano 1910 / opinie 0

Bajkowe zwierzęta, rośliny, świat pełen nasyconych kolorów tak można opisać najnowszą wystawę w Galerii Ratusza w Krościenku nad Dunajcem. Tym razem swoje obrazy na szkle prezentuje Kinga Tokarczyk, mieszkanka gminy Krościenko nad Dunajcem i członkini Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Będzie można je podziwiać do 11 lutego.

Kiedy rozpoczęła się przygoda artystki ze sztuką? – Malować, szkicować zaczęłam jeszcze jako dziecko, najpierw ołówkiem – wspomina Kinga Tokarczyk. Potem jej kolejne spotkanie z malarstwem było już podczas studiów na architekturze. – Próbowałam tam już różnych technik, malowałam pastelami, farbami olejnymi. Malowałam w różnych stylach – podkreśla artystka.

Obrazy na szkle zaczęła malować przed kilku laty za sprawą synka Michałka. – Mam wyjątkowe dziecko, synek potrzebował terapii sensorycznej i tak razem zaczęliśmy malować obrazy na szkle. Malowałam czerwone kwiaty i kolorowe motylki, które uwielbia mój synek, malowałam zwierzęta, które sama bardzo lubię – mówi Kinga Tokarczyk, dodając, że w domu ma pokój kwiatowy z ponad setką kwiatów, w tym ma nawet mandarynki i pomarańcze oraz 500 litrowe akwarium z rybkami, psy. – My lubimy kwiaty i zwierzęta.          

Artystka podkreśla, że malowanie nie tylko kocha jej synek, ale i ją samą ono bardzo odpręża po pracy. Tak odpoczywa od codziennych zajęć tworząc swój bajkowy, kolorowy świat.
Autor: oprac.red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij